Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megosztanátok velem az érettsé...

Megosztanátok velem az érettségivel kapcsolatos tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy mennyit tanultatok rá, és ennek függvényében hogy sikerült, nagyon izgultatok e, érdemes e izgulni miatta, ilyesmik :)
2011. júl. 6. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vészes :) nem állítom, hogy nem kell rá tanulni, mert kell, de az az általános véleményem, hogy nem kell és nem is lehet túl stresszelni a dolgokat. Én egy héttel előtte kezdtem tanulni, és még csak azt sem állítom, hogy egész nap csak a tételeket magoltam, még is nagyon jól sikerült. Ha van egy kis józan paraszti eszed simán meg lesz. Ez mondjuk inkább szóbelire vonatkozik, írásbeli előtt persze többet készültem. Ott már januárban matek példákat oldottam meg, de ismét leírom, nem belehalásig tanultam :D Mondjuk úgy, hogy szombatonként nem 5 órát ültem a gép előtt csak 4-et :))
2011. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja én sem tanultam magam halálra, kb elolvasgattam a tételeket a szóbelire. A lényeg, hogy magabiztosan beszélj, ha eszedbe jut, mosolyogj az elnökre. A lényeg, hogy beszélj. Velem is ez volt, mondtam akkora baromságokat, és mégis kb egy erős 3-asra elmondtam. :) Ne izgulj. Ez csak a problémamegoldásodat teszteli szerintem. És ahogy az előttem szóló irta, józan paraszti ésszel meg lehet csinálni.
2011. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen :) megpróbálok majd nem izgulni, mert én jövőre fogok érettségizni, illetve ősszel infoból, csak eléggé izgulós vagyok, de majd megoldom :D köszönöm még1x :)
2011. júl. 6. 13:38
 4/11 anonim ***** válasza:
áá én nagyon paráztam pár hónappal érettségi elött. Mondjuk írásbeli elötti napokban egyáltalán, mert úgy voltam vele, lesz ami lesz, úgy is csak a biosz fog számítani. De ahhot képest, hogy a tanárok hogy ijesztgetnek, és hogy h.lye vagyok töriből, elég jól sikerült. Aztán mondom megtanulom az összes tételt fullra és jól feljavítom. a fenét. vagy 90 tételem volt, és egy héttel szóbeli elött kezdtem el tanulni. Sikerült olyan tételeket kihúznom, amiket csak egyszer olvastam el, irodalmat csak félig, tehát csak lerontottam az írásbeliket de nem számít.
2011. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
90 tétel az nem semmi o.O de akkor nyugodtan állíthatom, hogy kell hozzá egy kis szerencse is.. köszi a válaszod :)
2011. júl. 6. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, az elkél..de ha biztosra akarsz menni, akkor úgy csináld, hogy nézz át minden tételt. Nem kell bemagolni szóról szóra, mert töriből én is azt csináltam és a felére nem emlékeztem utána. De pl. magyarból tényleg csak elolvastam őket, és ott ahogy ültem vagy 10 ember elött, eszembe jutottak dolgok, vagy pedig kitaláltam ott a szöveggyüjtemény felett:) Töriből pedig sokat segít a forrás, mert abban tényleg benne van minden, meg a tanár is segített nekem:) De tényleg legyél határozott és nézz át minden tételt legalább egyszer :)
2011. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben, köszi :)
2011. júl. 6. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Írásbelire tudsz tanulni matekból típusfeladatokkal, meg a reálos tárgyakból. Magyarból írásbelihez semmi tudás nem kell, csak tudj helyesen írni, meg értsd meg a szöveget amit eléd tolnak. Töri... hát itt is a 4 éves anyag ami elvileg kell, bár én nem szerettem a törit, nekem ez lett a legrosszabb (66%-kal)


Szóbeli: Írásbeli után 1-1,5 hét szünet és tanultam, minden nap 1-3 tételt, majd amikor eljött a szóbeli hete, beparáztam, hogy úristen, töriből vagy magyarból tuti meghúznak, nem tudok semmit (matek-kémia duplázásra játszottam, ezekre tanultam leginkább), elhatároztam, hogy a töri-magyar 60 tételét egy nap alatt megtanulom. De annyira nem érdekelt, hogy még elolvasni se bírtam. Este nem bírtam aludni, lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem tettem meg mindent... Egyetlen töritételt még átolvastam, mert töri volt az első, amit húztam, és az nem ment annyira. Akkora mázlim volt, hogy pont ezt a tételt húztam ki :D Megnyugodtam. Az előttem felelő srác elkezdte mondani a magyart, ekkor olyan pánikroham-szerűség jött rám... Fulladtam, szédültem, mélyen kellett levegőt vennem. Szerintem rossz volt a tanároknak nézni, ahogy kiszenvedtem magam az asztalhoz... Aztán elmondtam a tételt, és minden jobb lett, magyarból is mázlim volt, kémiából is. Egyedül azt nem értem, hogyha már 2-szer érettségiztem (angolból, közép és emelt szinten), ott halál nyugodt voltam, akkor itt most miért izgultam nagyon.


A legfontosabb, amit megtanultam a saját hibámból: NE IZGULJ, NINCS MIÉRT, HIDEGVÉRREL KELL BEMENNI, ÉS NEM LESZ BAJ!

A tanárok is izgulnak értetek, nem kell nektek is, ők a legjobbat akarják nektek!


(Persze arra se szabad játszani, hogy úgyis jó tételt húzol, láttam rá elég csúnya ellenpéldát)

2011. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az érettségi az, amitől fél az ember, s utána jön rá, hogy nem kellett volna :) Egy kis viszonylag egészséges izgalom belefér, legalább látszik, hogy érdekel, amit csinálsz. De tényleg fontos, hogy magabiztos és határozott légy. A tanárok pedig a legjobbat akarják... évekig tanítottak, szurkolni fognak és persze annyi százalékot adni, amennyit csak lehet (persze van ellenpélda is). Ha meg emeltezel és idegen tanárnál vagy: szintén csak a magabiztosság és persze a tudás... de időközben jön rá az ember, hogy többet tud, mint hinné :)
2011. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
írásbelikre mindig az azelőtt való nap tanultam egy kicsit. pl töriből olvasgattam a tételeket, magyarból átnéztem a novelaelemzést, nyelvből levélformátumot. egész jól sikerültek. szóbelire már nagyon sokat tanultam, nem bíztam a véletlenre és a szerencsére:) mindent megtanultam így nem nagyon érhetett meglepetés vagy csalódás:D így összesen csak a metkom lett 4es. egyébként nem érdemes izgulni, de úgyis fogsz. én addig izgultam amíg ki nem húztam a tételt.
2011. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!