Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Várjátok már a szeptembert ti is?

Várjátok már a szeptembert ti is?

Figyelt kérdés

Valahogy én igen, elegem van a melegből, abból, hogy nincs napirendem, hogy a teremben nem lehet meglenni ilyen kánikulában, hogy nem lehet kimozdulni, stb.


Szerintem sokkal jobb lenne 3-4 havonta egy egy hónapos hosszabb szünet, ehelyett a 3 hónapos szünet helyett.


Ti hogy vagytok vele?


2011. júl. 9. 22:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én is rosszul vagyok ebben a melegben, reggel 9-kor már le kell költöznöm a nappaliba aludni, mert a szobámban megbuggyanok... Én szeretem a meleget és a nyarat, de ez azért már egy kicsit túlzás! :S

Diákmunkát a környékünkön lehetetlen találni, de ha mondjuk a suli fenntartana olyasmi lehetőséget, hogy adnak melóhelyeket, és csak válthatnánk egymást páran, hogy egyik héten egyik, másik héten másik, én annak is örülnék. Vagy akár csak szerveznének, napi 1-2 órás önkéntes munkát idősek otthonába, gyermekotthonba stb, annak is örülnék, nem unatkoznék legalább, de egész nap a semmittevés még vagy két hétig biztos, elég idegesítő. És a legjobb hogy nagyon életkedvem sincs ahhoz, hogy "no akkor találjunk valami programot", mert annyira meleg van, hogy meghalok ha csak ki kell mennem a kutyáknak vizet cserélni is... :) Amúgy én is június végén vizsgáztam utoljára, szóval osztom a véleményed, jobb lenne őszi és tavaszi szünetet is tartani 2-2 hetet legalább :)

2011. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja, és teszem hozzá nálunk a fősulin sok teremben van légkondi, de pl könyvtárban is, így ott még lehet jobban érezném magam mint itthon! :D A falak is vastagabbak, így ott elviselhetőbb kicsit a légkör :)
2011. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Én egyáltalán nem értek veled egyet.

Azért, mert te unatkozol, kib*sznál mindenkivel, aki élvezi a nyarat. Csinálj magadnak programot, az nem lehetetlen, érdekes, nekem soha nem okozott gondot az, hogy túl kötetlen vagyok.

Sokkal inkább gyűlölöm, amikor kezdődik a június, 25 fok a minimum hőmérséklet, én meg még vizsgázgatni járok. De középiskolában sem örültem sokkal jobban, hogy a nyár elején még be kell járni.

Az meg aztán marha jó lenne, ha ma bent kéne ülnöm az iskolában... Mindössze 36 fok van, és lehet, hogy valahol van klíma, de a legtöbb helyen nincs. Nem is kell, hogy legyen, felesleges pénzkidobás lenne.

Év közben meg legfeljebb a téli szünetnek van értelme a karácsony miatt, meg a tavaszinak a tavasz miatt, de csak mértékkel. Az őszi bevezetésével sem értettem egyet, akkor marha jó, de utólag észreveszed, hogy amiatt a tavaszi rövidebb lett.

2011. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Senki nem akar kib*szni itt szerintem senkivel, viszont nem vagyunk egyformák, ezt el kell fogadni! :)
2011. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én ezt elfogadom, de a kérdező konkrétan átszervezné a szünetek rendjét, csak mert nem tud mit kezdeni magával 2 és fél hónapig.
2011. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én éppen ezért mondtam, hogy a sulik csinálhatnának valami programokat, amihez sok közünk nincs, de még is. Pl. nyári munkák, szabadon választható gyakorlatok, önkéntes feladatok, amihez az iskola hozzájárulásával sokkal könnyebb lenne diákként hozzájutni, anélkül szinte lehetetlen sajna... Ezzel lehetősége lenne azoknak is elfoglaltságot találni, akiknek hiányzik valahol a napi rutin, akiknek meg nem hiányzik az nem él vele és kész. :)
2011. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Avagy nyári egyetem továbbképzési, nyelvtanulási lehetőségekkel, bár ez megint olyan, hogy már tanár kell hozzá, az intézmény kell hozzá, szóval ez már kicsit nagyobb "álom" :D
2011. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Júniusban 3 hétig itthon voltam és nem csináltam semmit, én is átálltam az éjszakai életmódra és nagyon rossz, volt, hogy egyedül vagyok. Szerencsére júliustól 4 hét gyakorlatra jártam aminek most lett vége. Egyetértek a kérdezővel, hogy elég lenne kevesebb nyári szünet és más szünetek hosszabbak lennének, de ellenzem is, mert van akinek nyáron gyakorlatra kell járnia és akkor nem tudná rendesen kipihenni magát, itt vagyok én, nekem 4 hét volt de van akinek 5 és van akinek 7 hetet kell mennie. Napi 7 órát dolgozunk ingyen, szakácskodunk, pincérkedünk és elég megterhelő a mindennapi fél 6-os kelés, ezért annak ellenére, hogy én is szoktam unatkozni nyáron és van, hogy már mennék suliba ellenzem a rövidebb szünetet az előbb említettek miatt.
2011. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!