Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Semmelweis...

Mi a véleményetek a Semmelweis Egyetemről?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék menni 2 év múlva orvosi szakra. Egy pár tapasztalat? Milyenek ott a mindennapok? Nagyon nehéz ott 5-ösnek lenni? Aki 5-ös, az hogy csinálja? Jók a tanárok?
2011. júl. 13. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkora kelleni fog 2 emelt, egy biológia, és egy fizika, vagy kémia. Nem szarral gurigáznak.
2011. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, remélem azzal fogok boldogulni, de én az egyetemi életre lennék kíváncsi a képzésre.
2011. júl. 13. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, klassz az egyetemi élet, jó a társaság, az egésznek van múltja, történelme, én ebbe "szerettem bele" elsőre. A tanárok közül van jobb is, rosszabb is, van, aki vizsgáztatónak nagyon jó, tanárnak kevésbé, van aki fordítva, van aki mindkettőnek jó, van aki mindennek csapnivaló. Ötös mindenből szinte biztos, hogy nem leszel, meg ha őszinte akarok lenni, felesleges is. Sokat kell tanulni mindenkinek, még a zseniknek is, de sok függ attól, hogy neked mit mennyi ideig tart megjegyezni, mennyire vagy rá fogékony, ezért nehéz az elején, hogy az ember kitapasztalja, neki személyszerint mire mennyi időt kell szánnia, hogy jó legyen.
2011. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most semmi talulással vagyok kitűnő tanuló, és az energiámat és a szorgalmamat a sok versenyre járkálás tölti le, őgyhogy sztem a szorgalommal és a felfogóképességgel nem lesz gond.


Úgy hallottam, van egy jó kollégium, a Korányi Frigyes Szakkollégium. Én oda szeretnék menni, az az álmom, de azt mondják, hogy oda csak 4-, 5-ösök mehetnek. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem felesleges 5-ösnek lenni. Cska a protekciósokat veszik fel oda, vagy ha van tudásom, felvesznek? Tényéeg nagyon jó lenne! És akik ott vannak, azoknak miylen praktikáik vannak?

2011. júl. 13. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Asszem oda 4es átlagot kell produkálni, de van türelmi idő, szóval, ha egyszer bennvagy, nem dobnak ki rögtön. Úgy értettem a feleslegeset, hogy attól még, hogy nem vagy 5ös mondjuk biofizikából, még nem leszel rosszabb orvos. Amúgy, a ssakkoli se nyújt annyival többet, szóval nem vesztesz semmit, ha nem ott laksz, amúgy is csak plusz meló van vele (részt kell venni a közösségi életben, blabla). Szerintem itt a praktikák feleslegesek, leülsz, aztán megtanulod, amit kell. Ennyi.
2011. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs olyan, aki mindenből 5ös, pláne első meg másodévben, mivel itt szerintem nem csak a tudáson múlnak a dolgok, hanem javarészt szerencsén is. És nem számít, hogy gimnáziumban kitűnő tanuló vagy, mert hidd el, az ide járók zöme szintén az volt, és mégis vannak nem kevesen, akik ennek ellenére kihullanak!Tehát inkább ne kiabáld el!

Korányi : 4-es, 5-ös átlag kell, évkezdés előtt van egy táboruk, egy külön kis gólyatábor, ahol tulajdonképpen leszűrnek téged, kérdéseket tesznek fel stb. (azt hiszem felsőbbévesek), ha szimpi vagy nekik, bekerülsz, aztán ha hozod az elvárt szintet, részt veszel bizonyos programokban, rendezvényeken, szakkörökön akkor bent is maradsz valószínűleg, de szerintem annyira nem nagy durranás a koli, szóval nem tragédia ha nem vesznek fel. Kis koli, úgyhogy eleve nem sok embert vesznek fel!!!

2011. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ötösnek lenni. Rengeteget kell tanulni, hogy ne a szerencsén múljon. Persze kicsit mindig azon múlik, de ha valaki tényleg ötösre tudja az anyagot, és minden ostromnak ellenáll vizsgán, annak még a legszívózóbb tanár is megadja az ötöst. De ha rossz napja van, a négyest akkor is.

De persze na nem vagy zseni, néha a szerencsén is múlik a dolog :) Szerintem a nehéz az, hogy ne roppanj össze, amikor már nagyon nagy rajtad a nyomás, és ne add fel az utolsó pillanatban, hogy "Oké már nem érdekel, csak a kettes legyen meg és hadd húzzak el innen a fenébe!"

Mert ez látszik a kisugárzásodon, amin szintén sok múlik.

Kérdező, azóta már te is orvosira jársz? :)

2014. júl. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!