Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 'kolesz-rendszer' valóban...

A 'kolesz-rendszer' valóban kijátszható?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre és mindenképpen be kellene jutnom egy kollégiumba, de a szüleim keresete magasabb az átlagosnál, de sok kölcsönünk van.

Ma mesélte az egyik tanárom, hogy a bejutás kijátszható. Ki mit hallott erről?


A kérdést nem azért tettem fel, hogy a felháborodásod kifejtsd, vagy hogy véleményezd ezt a dolgot. Ha ilyen szándékkal szeretnék írni, abban az esetben kérlek ne tedd.


2011. júl. 13. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemi koleszokba való bejutásnál nem csak az anyagi helyzet számít, hanem a tanulmányi eredmény is. Legyél bármennyire is gazdag, ha bent vagy a legjobbak között, akkor gond nélkül kapsz kollégiumot, ha kérsz.
2011. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hazudhatsz, ha gondolod.
2011. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokat tanulok, bár nem vagyok kitűnő, de jó jegyeim vannak, persze lehetne jobb.

Van ismerősöm aki kitűnő volt, érettségije is jól sikerült, szegény családból való volt, de nem vették fel a koleszba..


Utolsó "hazudhatsz ha gondolod", köszönöm, hogy megmutattad, milyen válaszok nem érdekelnek :)

Ha mindenki hazudna, és nem ellenőriznék le akkor az összes pályázó bekerülne..

2011. júl. 13. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első kollégiumi felvételinél, gólyaként, általában nagyobb hangsúlyt kap a szociális helyzet, hiszen a tanulmányaidat alig tudják vizsgálni. Sőt, van, ahol csak szociális alapon vesznek fel elsőre.

Az nem legenda, hogy ki lehet játszani: ez a valóság. Kijátsszák mindenütt, ahol csak lehet. Nem adok "lépésről lépésre" jellegű útmutatót, csak annyit mondok: a bizottságok papírok alapján dolgoznak, amit ott látnak, azt hiszik el, még akkor is, ha nyilvánvalóan ellent mond a valóságnak. Innen már nem nehéz kitalálni, hogyan is kell ezt megoldani...

2011. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"köszönöm, hogy megmutattad, milyen válaszok nem érdekelnek :)"


Egyetemre érkezésed előtt gyakorold még a szövegértelmezést. Teljesen egyértelműen benne volt, hogy kijátszható, hazudással. Ez nem vélemény, hanem tény.

2011. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, nem érzem, hogy problémám lenne a szövegértéssel, csupán egy cseppnyi gúnyt is éreztem a válaszodban, ennek szólt a kommentár.

Nem is lennék rá büszke, hogy így jutottam be, de nyílván nem azért tettem fel a kérdést, mert a szüleim gond nélkül ki tudnának fizetni egy albérletet.. :/

2011. júl. 13. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ahová én jártam egyetemre, ott az első évben csak a tanulmányi eredmény számított. A felvételi pontszám alapján rangsorolták be a hallgatókat. Természetesen a kollégiumi férőhelyek egy bizonyos százaléka fenn volt tartva azok számára, akik a tanulmányi eredmény alapján nem jutottak be, de szociálisan rá voltak szorulva. Nekik a sikertelen felvételi után (mármint a kollégiumba) újra pályázniuk kellett.
2011. júl. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek a szülei papíron el vannak válva, és papíron az anyuka minimálbéréből élnek négyen. :) Persze apuka meg jól keres, és valójában otthon van. 1,6-os kreditindexszel is visszavették. :P
2011. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!