Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Feleslegesen" javítottam ki...

"Feleslegesen" javítottam ki a 4-esemet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Egyetemista vagyok, ez a félévem elég jól sikerült..


Egyetlen egy 4-esem volt, amit visszamentem javítani. Sikerült is, 5 lett a javítás eredménye.


De az átlagoknál azt írja NEPTUN, h kumm. átlag 4,9..

Sima átlag nyilván 5.


A 4.9 gondolom azért van, mert az eredeti jegy 4 volt, és az is számít, h nem elsőre volt 5-ugye?


Értem én h valahogy különbséget kell tenni azok közt, akik javítanak (egy) jegyet és úgy kapnak 5-öst, és azok közt, akiknek alapból ez volt a jegyük.


Csak ugye ösztöndíj miatt fontos ez.

Egy tized is sokat számít:P Több ezer Ft különbséget jelenthet.

:S

Mivel ugye a kummulált átlag számít az ösztöndíjnál ugye? Szóval ha nem javítottam volna ezt a 4-est, akkor is ennyi lenne a kumm átlagom..



(a kérdésben írt "feleslegesen" szó nyilván túlzás, hiszen végülis nem haltam bele abba, h javítottam, sőt megnyugtató érzés volt, átlagok ide vagy oda.)


2011. júl. 14. 07:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ennnél nagyobb bajom ne legyen az életben, h 4.9-es az átlagom:S

Szóval nem panaszkodni akarok...

Csak az ösztöndíj miatt kérdezem ezt.

2011. júl. 14. 07:29
 2/9 A kérdező kommentje:
*ennél
2011. júl. 14. 07:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ösztöndíjnál karonként változik, hogy milyen átlagot vesznek figyelembe. A legáltalánosabb az ösztöndíj átlag: szumma(jegy*kredit)/30.


Továbbá a kummulált átlag a teljes tanulmányodra vonatkozik, ha előző félévben volt 4-esed az lerontja. A "ez a félévem elég jól sikerült" mondatrészből gyanítom, hogy volt kevésbé sikeres féléved is.


Aztán az is okozhat gondot, hogy az átlagokat a neptun nem automatikus számítja, hanem amikor az üzemeltelők kiadják neki a parancsot (amit minden átlagtípusnál külön kell) és lehet, hogy az egyik átlagtípust frissítették a másikat nem.

2011. júl. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jaa értem,köszi


Amúgy az előző félévem is egész jól sikerült.

(eddig ez a 2 félévem volt) Az előző félévben kettő 4-esem volt.


De azt nem tudtam, h az is számít és hogy együtt nézik.

Akkor így már értem ezt a 4.9-et!:)



köszi a választ!!

2011. júl. 14. 07:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány kreditet csináltál meg? Nálunk kreditindexnek hívják ami alapján az ösztöndíjat adják, és mindig 30cal osztják. De persze leeht, hogy nálatok máshogy van, egy ímélt megér a dolog a to-nak. Az is előfordulhat, bár nem valószínű, hogy elszámolták. (nekem az egyik vizsgám lett ilyen, elearningben írtuk, a végén kiírta a pontszámot és a jegyet, még szerencse, hogy a tanár figyelt, mert bugos volt a program és eggyel rosszabb jegyet írt ki, mint amit érdemeltem! szóval ilyen is lehetséges)
2011. júl. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ebben a félévben 34-et, előzőben 29-et.

Ami a kötelező volt azt mindet, + még felvettem mindkét félévben egy 2 kredites tárgyat.


De amit az első válaszoló írt, az alapján végülis jogosnak érzem a 4.9-es átlagot. Ha mindent összevetek.

Sztem nem számoltak el semmit.:)



Azért remélem h ösztöndíj szempontjából így is jól járok..

2011. júl. 14. 07:50
 7/9 anonim ***** válasza:

A kumm.átlag az más tészta, az tulajdonképpen összegzi az eddigi átlagaidat.

Az ösztöndíjnál nem a kumm.átlagot veszik figyelembe, hiszen az adott félévi eredményed után kapsz pénzt. Azt tudom elképzelni, hogy súlyozott átlag alapján számolnak, de attól függetlenül, hány kreditet vettél fel, 30-cal osztanak. Ergo mivel te kevesebbet vettél fel, nem lehet 5 egészes az átlagod. De nézz utána a kar/egyetem ösztöndíjszámolási módszerének (ezt kellett volna első lépésként, hogy tisztában legyél vele...)

2011. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ebben a félévben 34-et"

Így viszont bőven 5 egész felett kell lennie, ha 30-cal osztanak le! :)

2011. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hova jársz?:D
2011. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!