Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Feleslegesen tanulunk annnyit?

Feleslegesen tanulunk annnyit?

Figyelt kérdés
Én júniusban végeztem, 7 évig jártam főiskolára, egy OKJ- s bizim, és két diplomám van. Nem a versenyszakmában dolgozom, hanem közalkalmazottként októbertől. Egyetlen bajom az állással, hogy kevés (tudom relativ) a fizetésem...úgy érzem feleslegesen tanultam ennyit..tavaly az ösztöndíjam volt majdnem annyi, mint most a fizetésem....ráadásul teljesen elment a kedvem a tanulástól, most azt érzem semmi pénzért nem mennék MSC-re...minek? ti hogy békéltek meg ezzel? (én nem szeretnék külhonba menni...)
2011. jan. 2. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ugyan milyen szakról van szó, de többnyire azért az egyetemi éveid alatt is betudod határolni hogy mennyi a várható kezdő fizetésed! Nekem szempont volt az egyetem választásnál, hogy később eltudjak helyezkedni, és ha kezdőként nem is keresek túl sokat, pár év után lesz lehetőségem kicsit "magasabbra törni".
2011. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 fhenrir ***** válasza:
54%
Szakmától függ, egy tanár soha nem is kereste agyon magát, az általános orvosoknak meg tényleg sokat kell szívni, a nem is olyan magas fizetésért.
2011. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anno nekem is azt mondta egy pályaválasztási tanácsadó, hogy menjek szociológusnak. Én azt mondtam, hogy köszi, nem, én meg akarok élni. Helyette informatikus lettem. Ez a munka is érdekes, élvezem. Majd talán tíz év múlva levégzem a szociológiát is :)
2011. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A fizetésem idővel majd emelkedni fog...anno én azt néztem mikor jelentkeztem egyetemre, hogy hasznos is legyen ami t tanulok, meg érdekeljen is. Nálam azok a szakmák, melyekben sikeres lehetsz ma Mo.-on eleve kiestek. Pl. ahova matek kellett anno.....
2011. jan. 2. 12:59
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg miért nem érdemlem meg, hogy pl 30-40 ezer forinntal többet keressek a közszférában? Tanultam érte eleget, és mindig a legkiválóbbak közt voltam!
2011. jan. 2. 13:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy nem érdemled meg... egyszerűen csak nem tudsz mit tenni, mint hogy elfogadod, hogy ennyi, és ennyi... Sajnos ez egy ilyen dolog, senki nem kérdezi meg, hogy elég-e annyi, amennyit kapsz, avagy megtudsz-e belőle élni.
2011. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

"Egyébként meg miért nem érdemlem meg, hogy pl 30-40 ezer forinntal többet keressek a közszférában? Tanultam érte eleget, és mindig a legkiválóbbak közt voltam!"


Azok az orvosok, akik 6 évet szopnak az egyetemmel, ráadásul igencsak hasznos munkát végeznek a társadalom számára, miért nem érdemelnek 90 ezer forintnál többet?...


És a tanárok?...


Mert ez a mai Mo. Pont azok nincsenek megbecsülve és megfizetve, akik megérdemelnék.

2011. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mérnökként se lesz eget rengető fizetése az embernek, ha nincsen vállalkozása. Kezdetnek, ha elvégzem az egyetemet talán 150 ezer forintnak örülhetek majd, viszont el tudok majd helyezkedni.

Nővéremék elég jól élnek (a férjével együtt keresnek 500 ezret havonta), viszont még így sincsenek csúcsszínvonalon. Az albérlet elszív tőlük 70 ezret havonta, és az egyéb kiadásokkal marad 200 ezrük, viszont van két gyerekük is. Elég gyorsan elmegy az a pénz is.

2011. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 fhenrir ***** válasza:
Az, hogy mérnökként mennyi lesz a kezdőfizetésed azért a szerencséden is múlik, meg azon, hogy milyen mérnök vagy. Gépészből, mérnök-informatikusból pl. sokkal több van, mint villamosmérnökből, ezért nyílván ők többet is keresnek.
2011. jan. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért még mindig jobb mérnökként 150 ezres fizu mint pedagógusként, ápolónőként, mentősként, 80 ezres. Mert nekik ez a kezdő fizu.

A kérdezőnek:

Úgy tesszük magunkat túl rajta,hogy leszarjuk. Havonta egyszer tuti eszembe jut,hogy az én szakmámmal nyelvtudásommal jobb lenne gyakorlatilag a világ bármely pontján, de ez van. Itt a család, szeretem amit csinálok, ahol és akikkel csinálom.

2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!