Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fejtörő. Kinek volt igaza?

Fejtörő. Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés
Aprajafalva mellett a réten futóversenyt tartottak, amelyen Okoska, Ügyi, Törperős és Törpilla indult. Amikor a négy törp visszaérkezett Aprajafalvára, Törpapának elmesélték, mi történt. Okoska azt mondta, hogy Törpilla nyert. Ügyi szerint viszont Törperős nyert. Törpilla az állította, hogy nem Törperős győzött, Törperős ezt megerősítette. Törpapa viszont tudta, hogy a 4 törp közül csak egy mond igazat, és az elmondottakból kiderítette, hogy ki győzött. Kinek gratulált Törpapa?
2011. júl. 20. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Törpilla nyert.
2011. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Törperős?
2011. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha Törpilla nyert volna, akkor csak egy hazudott, 3 igazat mondott. A leírás alapján csak Törperős győzhetett.


Ha ő nyert, akkor Ügyi mondott igazat, a többiek hazudtak. Ha Törpilla nyert, akkor Okoska, Törpilla és Törperős is igazat mondott volna, ezt pedig a leírás kizárja, mert CSAK egy mond igazat. Ha Ügyi nyert volna, akkor Törpilla és Törperős mnodott volna igazat, tehát ez is kizárva. Ha Okoska nyert volna, ugyanaz a helyzet.

2011. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ott a pont az utolsónál!
2011. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
akkor én is jól következtettem, bár nem a kérdésre válaszoltam, h kinek volt igaza, de törperős nyert :) éljen, sokat agyaltam:)
2011. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!