Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó, hogy még nem kaptuk meg a...

Jó, hogy még nem kaptuk meg a tételt? Jó, hogy így áll hozzá a tanár? Igaza van?

Figyelt kérdés

Júniusban vizsgázunk németből.A tanévben 7leckét veszünk (ebből 5-öt már vettünk és írtunk belőle témazárókat és 2-őt most veszünk még).

Tehát 7leckét vettünk így 7 tétel lesz,amit meg kell tanulnunk és a vizsgán abból húzunk egyet (mint az érettségin) és azt kell elmondanunk.

Még egyetlen egy tételt sem kaptunk meg,a tanárnő azt mondja ráér még.Én nem így gondolom,attól tartok,hogy kevés idő lesz megtanulni és össze fogom keverni.

Tudom,hogy butaság meg minden,de mégis mindig ez jut eszembe,hogy mi van ha összekeverem és megbukok.Azt mondta a tanárnő,hogy ahanyasra vizsgázunk azt a jegyet kapjuk évvégén.Ha bukik valaki akkor augusztusban mehet újra vizsgázni.

2hónapunk van 7db tétel megtanulására és még egyet sem kaptunk meg.Pedig szerintem már 3-4 tételt odaadhatott volna,hogy tudjuk tanulni.

Én tuti nagyon fogok izgulni,sose vizsgáztam semmiből bizottság előtt:(


Szerintetek ez jó így?2hónappal a vizsga előtt egy tételt sem kaptunk még meg?!

15/L


2010. ápr. 9. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mi januárban kaptuk meg a 100-120 tételt 6 hónapra :)tehát ha kiszámolod, akkor az 20 tétel havonta.... érettségi jeee
2010. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
jah és ha úgyis abból a 7 témakörből vizsgáztok, amit vettetek, akkor akár ki is dolgozhatod őket magadtól
2010. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a nyelvtanulás nem tételek tanulásáról szól (kivéve a magyar oktatást). ha majd a későbbi munkahelyeden németül kell beszélned nem mondhatod majd, hogy bocs ezt nem tudom, mert nem volt benne a tételben.

más: 7 tételt 1 nap alatt meg lehet tanulni.

2010. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekünk saját magunknak kell kidolgozni őket. Szal ha nagyon aggódsz miatta, te is tehetsz így, és ha nézegetsz a neten, biztos találni fogsz majd valami segítséget, hogy hogy kezdj neki, hogy építsd fel, miről szóljon egy adott témakörön belül, stb.
2010. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Akkor csak mi aggódjuk túl a dolgot!?na mindegy.

hát nem igazán tudom,hogy hogy néz ki egy német tétel,mert az eddig tanult 5 tételből mindegyik több részből épül fel.Tehát nincs olyan,hogy1 lecke csak a dativval és akusativval foglalkozna,vagy pl. a múlt idővel,hanem kombinálva van.


Na mindegy,csak meg tudom majd tanulni,végül is 4-5-ös vagyok.

2010. ápr. 9. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!