Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély, hogy fellebbezés...

Van esély, hogy fellebbezés után felvesznek egy egyetemre, ha amúgy meg lett volna a pontom rá, de elkeveredtek a pontszámításnál az irataim?

Figyelt kérdés
A felvételi során elkeveredett egy iratom, így a pontjaimat a rendszer nem tudta jól kiszámolni. Viszont a besorolás után kiderült, hogy felvettek volna, sőt, a pontjaim bőven meghaladják a megjelölt szakot. Történt már valakivel hasonló? Van esélyem, hogy fellebbezés után bekerülök az adott szakra?
2011. júl. 21. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel h az egyik dokumentumomat nem fogadták el és a fellebbezésemre nem írtak választ, ezért kicsúsztam a július 7.-i beküldési határidőből. Fellebbeztem mégegyszer, várok a válaszra....de nagyon félek hogy nem fogják elfogadni :(
2011. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
voltam az educationál, azt mondták, hogy eddig nem vették ilyen komolyan a határidőt csak most, és ők sem értik, hogy miért. elvileg miután megkapjuk a levelet a besorolásról, abban le lesz írva minden adat és lehet fellebbezni, ha elszámolták a pontokat vagy nem vettek figyelembe valamit... a felvi.hu-n lesz egy jogorvoslati kérelem minta, amit majd ki kell tölteni és postázni kell. én is nagyon félek, de nem tartom fairnek, ha már tanultam és jó 10-20 ponttal több pontom van ne vegyenek fel csak költségesre. tudom, hogy az én hibám is, de attól függetlenül megérdemelném. az emberek hibáznak, de nem érzek több százezer forintot méltó büntetésnek...
2011. júl. 21. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az első válaszoló vagyok. Végül mi lett a fellebbezéseddel?

Én telefonáltam, azt mondták hogy elfogadták, de a válaszlevelet nem akarják elküldeni, merthogy még nem járt le a határidő. Viszont ha betartják a 30 napos határidőt, akkor mindenről lekések.

Ezt hogy szokták megoldani annál, aki fellebbez?

2011. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!