Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin mennyibe fognak...

Orvosin mennyibe fognak kerülni a tankönyvek első évben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Első félévben, ha jól is csinálod, elmegy rá egy 100 000ft... De ha ez megnyugtat, ez tulajdonképpen 'befektetés', mert ezeket sokáig fogod használni. A következő félévben kb. 20 000-25 000 lesz. (Legalábbis a SOTÉ-n tavaly kb ennyire jött ki)
2011. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 22. 13:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg el nem olvastam az első hozzászóló kommentjét,egészen örültem,hogy felvettek a sotéra:D
2011. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi:D hiába, az atlaszok drágák, na meg a többi könyv sem olcsó... Ettől még örülhetsz:DXD
2011. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na igen:D Örülök persze,de ez így egyszerre jó sok lesz:D
2011. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha sotéra vettek fel, akkor szeptemberben menj el a használt jegyzet börzére (asszem most is a NET-ben lesz) és ott megspórolhatod a pénz felét is akár! Lehet ott venni atlaszt, könyveket jegyzeteket, ha szemfüles vagy bármit beszerezhetsz. A lényeg, h az első 7en minden nap el kell menni, mert folyamatosan cserélődik a "készlet". Vmint még van egy fénymásoló is, ahol BÁRMELYIK könyvet be lehet szerezni potom összegért fénymásolva és lefűzve. HA érdekel, kérdezz meg egy instruktort a táborban, h hol van ez, inkább ide nem írom le a bolt nevét, mert nem túl legális :D (sajnos sok embernek csak ez az egyetlen lehetősége a drága könyvek beszerzésére) Én elsőben így meg tudtam úszni a dolgot kb. 40.000Ft-ból
2011. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de SZOTE-s leszek. :)
2011. júl. 22. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a könyvek nagyjából mindenhol ugyanazok:D

Részletesebben:

Anatómia:

- Funkcionális anatómia: 17 ezer körül

- Atlasz: Típustól függően 15-35 ezer között

- Szövettan: 16 ezer körül (első félév végén kell)

- Embriológia: 9 ezer körül (csak negyedik félévben kell)


Orvosi kémia:

Két db könyv, egyenként kb. 6 ezer, de szerintem senki nem vette meg eredetiben. Fénymásolva kb. a két kötet együtt 3 ezer.


Fizikára és bioszra nem kell könyv, órai jegyzetből kell tanulni, amit felpakolnak a netre.


Bevezetés az orvostudományba: Hozzád vágják ingyen a fénymásolóban, ha szépen mosolyogsz:)


Év elején a Medicinában (ahol a legtöbb könyvet megveheted) 10% kedvezmény van az OH-knak, plusz kapunk év elején azt hiszem 13500 Ft tankönyvtámogatást. Szóval ne szerezz be előre könyvet szerintem:)


Ha olcsóbban meg szeretnéd úszni, akkor: hasznát könyvek, könyvtár, fénymásoló:)


Emellett még be ehet szerezni egyéb nyalánkságokat is (pl. csomóféle anat jegyzetet és könyvet) a fénymásolóban.

Emellett érdemes az órai anyagokat is kinyomtatni, mert gépről szar tanulni.


Más nem jut eszembe:)

2011. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!