Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki hátrányos helyzetű,...

Ha valaki hátrányos helyzetű, akkor mindenképpen kap szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Ősztől kezdem az egyetemet és hátrányos helyzetű vagyok. Szerintetek kapok szociális ösztöndíjat, vagy ha úgy dönt az iskola hogy nem vagyok "eléggé" rászoruló, akkor nem?

Csak 1 tesóm van aki tanul, de elég kevés az egy főre jutó jövedelmünk.


2011. júl. 24. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, el kell érni a ponthatárt, önmagában a hátrányos helyzet nem elég. Viszont ha tényleg olyan rossz a helyzet, akkor úgyis eléred. Kezdj el már most beszerezni minden igazolást, hogy ne utolsó pillanatban kelljen kapkodni. Elsősöknek szokott járni/szoktak kapni gólyapénzt is, az egy egyszeri összeg, és úgy tudom, a szoctámmal együtt kell megpályázni.
2011. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A hátrányos helyzetet igazolni kell, na meg ott a jövedelemigazolás, eltartottak száma, stb. Valamennyit szerintem biztos kapni fogsz.
2011. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy a 'gólyapénz' (elsősök kiegészítő alaptámogatása) úgy emlékszem nem egyszeri összeg, de csak és kizárólag az első félévre jár. De mindjárt megnézem az etr-ben, hogy akkor hogyan kaptam.

Ja, megnéztem, nem egyszeri, havonta jön az is, de ott kicsit több követelmény van, mint a szoctámnál.

2011. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A gólyapénzt hol lehet igényelni? Vagy automatikus?
2011. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát egy testvérem van, aki tanul, az egy főre jutó jövedelem meg olyan 32.000 körül lehet.
2011. júl. 24. 18:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Remélem kapok mert nagyon kellene. Csak kevesebbet kellene anyuéknak fizetni, utánam már így sem jár családi, szóval kevesebb pénzünk van így is.
2011. júl. 24. 18:08
 7/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam 34.500 körül van az 1 főre jutó jövedelem.
2011. júl. 26. 11:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 37.200Ft, egy tesóm van, ő szakközépben tanul. Anya munkanélküli. Már jó ideje gyűjtünk, hogy legyen pénz mindenre, jegyzetekre. Államilag támogatottra felvettek.


Én úgy tudom, hogy a támogatás akkor jár, ha nem éri el a mindenkori öregségi nyugdíjat vagy micsodát. De ez nem biztos.


Remélem én is kapok valamilyen támogatást.


Szeretnék segíteni, hogy én miket próbálok tenni a segítségért: elmegyünk apával a polgármesteri hivatalba, hogy szeretnék támogatást kérni az egyetemhez. Ott fogok kapni 5eFt körül, és bérletet. Ez nagyon jó lenne, a koli egy részére elég lenne a pénz. Az államisok kapnak nálunk a városban helyi bérletet, arra is szükségem lesz, de szerencsére azt is kapom. Lesz a gólyapénz ügye. És szeretnék jól tanulni, hogy majd ösztöndíjas legyek.


Nem vagyok otthon ezekben a dolgokban. Én külön 50eFt-tot tettem félre a jegyzetekre, mert van, aki nem engedi, hogy fénymásolják és akkor nem akarom anyuékat leterhelni. A kolit és a kajám remélem tudom fizetni, legalább valamennyi részét. Így is nehezen élünk, de anyáék nagyon szeretnék, hogy ha már ők nem tehették meg, hogy kitanuljanak, én megtegyem, és ha összejön az életem én mindent visszaadok nekik, hiszen most kevesebből élnek miattam évekig, és szeretném megkönnyíteni az életüket amennyire csak tudom.

2011. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, és dolgozni fogok suli mellett, nem heti 5 napot, de 2-3 napot szeretnék.:)
2011. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A gólyapénzt hol lehet igényelni? Vagy automatikus?"

Ugyan ott, ahol a szoc. ösztöndíjat is. Nem is kell hozzá külön csatolni semmit, a szoc. ösztöndíjhoz beadott cuccok alapján bírálják el azt is.

2011. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!