Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amennyiben megszüntetem a...

Amennyiben megszüntetem a jogviszonyom egy olyan felsőfokú intézménnyel, amely felé tartozásom van, akkor továbbra is fent áll a fizetési kötelezettség, vagy elvész?

Figyelt kérdés

(A tartozást egy gyűjtőszámlára kell utalni, majd a NEPTUN rendszer segítségével befizetni.)


Fordítva is feltehető a kérdés!

Mi történik ha nem áll módomban befizetni az adott tartozást?Addig-addig növekszik, amíg a végén el nem viszik a házam a fejem fölül?^^


Esetleg függ attól, hogy a tartozás miért jött létre?

Tegyük fel kollégiumi díj, vagy épp a nem teljesített kreditek miatt.


2011. júl. 29. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt a díjt még behajthatja rajtad a suli, de 99% biztos vagyok benne (bár ez egyetemtől függő), hogy nem fogja.
2011. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen. A tartozás az megmarad. És behajtási eljárást is kezdeményezhet az intézmény ellened, ha nem fizetsz. És ezt nagyon sok év múlva is megteheti, mert nem évül el.

Amit tehetsz, hogy szépen befizeted a tartozást.

2011. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is van egy havi kifizetetlen koleszdíjam. amit nem is áll szándékomban kifizetni, mivel decemberbe sem töltöttem egyetlen napot sem a koleszba, csak kiiratkozni mentem, de ezek a homoszexuálisok még a januárit is ki akarják fizettetni (a decemberit még befizettem nekik). szóval lógok 9900al.
2011. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!