Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Valóban megszűnt a motor szám...

Valóban megszűnt a motor szám átírási kötelezettség?

Figyelt kérdés

A minap hallottam,hogy állítólag ha motort cserélek a kocsiban,már nem kell átíratni a motorszámot!

ez valóban így van,vagy kamu az egész hír!(Egy ismerősömtől hallottam)


2011. szept. 20. 06:51
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell átiratni.

Feltéve, hogy a forgalmiban az új motorszám szerepel.

Egyébként vannak olyan autók, amiknek azonos motorhoz azonos a motorszámuk. Bár itt inkább motorkódnak kellene hívni, de mégis motorszámként kerül a forgalmiba.

2011. szept. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hivatalosan be kell jegyeztetni a forgalmiba ha motort cserélsz.jobb előbb mint később.ha nem adod el az autót nem számít de ha mégis eredetvizsgán egyből kibukik és az eredetvizsgakészítő köteles jelenteni ha nem egyezik a forgalmiban lévővel és akkor majd megkérdezik honnan van a motor, számla van-e róla...persze ha megtartod az autót a kutyát nem érdekli esetleg vizsgán lesz kellemetlen de azt szinte mindenütt meg lehet "oldani" azért egy jó tanács szerintem ha már cserélsz legalább típus azonos legyen..amúgy meg sósav a motorszámra vízzel felváltva 3óránként...és 'természetes elhasználódás" az idő vasfoga:)
2011. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont, manapság nem írják be a forgalmiba a motorszámot, csak a motorkódot, ami csak pár betű, és azonos motoroknál a motorkód megegyezik, tehát nem is lenne mit átíratni, ha ugyanolyan motort raksz bele, mint ami volt benne.
2011. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!