Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki kémiából vagy biológiából...

Aki kémiából vagy biológiából érettségizett az idén, milyen volt? Nagyon nehéz volt? És hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. júl. 29. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon nem feküdt az idei biosz (emelten voltam). Túl sök növénytan, ökológia, evolúció volt benne, én meg ki nem állhatom ezeket, úgyhogy pocsék is lett: 74%

Ismerőseimnek bőven 80 felett sikerült.

2011. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Etológia, meg sok szüntelen folyamatok? Ez azért fura nekem, mert a mi tanárunk azt mondta, hogy a biológia érettségin több mint 70%-ka mind biokémiából áll.
2011. júl. 29. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, én eddig azt tapasztaltam, hogy az érettségik 60% embertan+ biokémia. legalábbis amiket évközben csinálgattam... erre most szinte semmi embertan. persze nem zavarnak se állatok, se növények, meg tudom hogy kell hogy legyen benne, csak nekem ez valahogy nagyon nem volt szimpatikus. De hát van ez így, erre fel kell készülni...
2011. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én 2009ben érettségiztem mindkettőből. a kémia könnyű, a biosz meg valami nevetségesen könnyű volt. komolyan mondom sima spektrum tv szintű ismeretekből összedobhatsz egy 4est belőle. igaz mindkettőt csak középszinten nyomtam, az emelt biztos sokkal keményebb.
2011. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bioszból emelteztem, ahhoz képest h jobbra számítottam elég rossz lett, visszagondolva eléggé szívatos volt + szóbelin is sikerült kihúznom a hülye állatokat hozzá evoluciót + vércsoprendszer és genetikai öröklődés, ami pont nem ment :@

kémiábók közepeztem, ugye megcsinálgattuk az előző évi érettségiet, tiszta könnyűnek tünt stb.. erre 2011es meglepetés volt nekem, szóval nem lett túl jó, a számolásokat nemtudtam ill. nagyon keveset, persze jó biztosan többnyire az én hibám, mert nem adtam bele mindent, inkább bioszra koncentráltam.

2011. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha értem. Én már most elkezdtem mindkettőt tanulni, még időben :) Köszi a válaszokat.
2011. júl. 30. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!