Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiából vagy földrajzból...

Biológiából vagy földrajzból könnyebb érettségizni?

Figyelt kérdés

Valamelyiket választanom kell érettségi tantárgynak, de nem tudom eldönteni, melyik legyen. Hétfőn kell megmondani, hogy melyikből akarok fakultálni, úgyhogy még ma el kell döntenem, melyiket akarom. Föciből sosem voltam kiemelkedően jó, de nagyjából értettem a dolgokat, viszont nem a kedvenc tantárgyam. Biológiából sokkal jobb vagyok, viszont ott lesz biokémia, ami nem tudom, hogy milyen... Állítólag van benne kémiai rész, én meg abból nagyon rossz voltam 10.- ben, éppen hogy átengedtek belőle. A kémiai rész miatt nem tudom melyiket válasszam. Meg földrajzból állítólag könnyebb az érettségi... Ti melyiket választanátok?

Egy 11.- es lány


2011. szept. 4. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Földrajzot.
2011. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanár függő is. És esetleg a továbbtanuláshoz valamelyik kell-e?

Én bioszt választottam és nem bántam meg, tök könnyű volt,bár engem érdekel is. A biokémia nekünk azért volt könnyű, mert minden kísérletet megcsináltunk, és az érettségin csak el kellett ezeket mondani amit láttál a kísérletben.

2011. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Továbbtanuláshoz egyik sem fog kelleni. Fel vagyok mentve matekból, és ahelyett akarom valamelyiket választani, mivel lehet hogy behozzák a kötelező természettudományi tantárgyból való leérettségizést. A biokémia rész nehéz volt?
2011. szept. 4. 08:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biosz könnyű. De meg kell tanulni... Amúgy én biokémiából mindig kettes szinten voltam....A többi jól ment:D ötös lett az érettségim.
2011. szept. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hát sztem is tanárfüggő. bioszból a biokémia egy szenvedés, ha a tanárod szar. na nekem az volt. és egyedül szenvedtem vele... hát vannak dolgok amit a mai napig nem vágok...:S szerintem a föci könnyebb, de úgy tudom azt nem fogadják el természettudomnyos tárgyként. melyiket válastottad amugy ?
2011. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ha jól tudsz magolni, akkor egyértelműen föci :)

ha ennyi bajod volt a biokémiával, akkor egyértelműen föci :)

2011. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Föcit választottam, de hétfőn még megváltoztathatom, ha akarom.
2011. szept. 4. 09:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó választás, az érettségi föciből szerintem könnyebb, mint bioszból. Biológiában vannak olyan részek, amiket alig tudok megtanulni, nem is nagyon érdekel, viszont fontos, érdekes részei is vannak, de a földrajzot személy szerint fontosabbnak tartom és jobban is szeretem. De igazából úgy is te döntesz.
2011. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
a földrajz tényleg fontosabb ha nem akarsz egyikkel sem tovább tanulni. és sokkal könnyebb is, ha éppen könnyű év van akkor nagyon könnyű megírni ötösre, elég ha érettségi előtt 1-2 hónappal kezdesz el tanulni amúgy.
2011. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
én 2009be nyomtam bioszt közép szinten. egy vicc volt az egész. sima spektrumtv-s ismeretekkel lenyomható. kb 50 perc alatt végeztem, úgy hogy esküszöm egyetlen másodpercet se készültem rá, csak bementem az utcáról és végül 76% lett. szóval 4% kellett volna az 5öshöz. ebből kitalálhatod mennyire tartom nehéznek.
2011. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!