Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szociális munkás diplomáva...

Egy szociális munkás diplomával elhelyezkedhetek önkormányzatnál mint szociális ügyintéző?

Figyelt kérdés

Elsősorban csak a gyermekjóléti és családsegítő szolgálatok vannak feltüntetve elhelyezkedési lehetőségként, de ez engem nem vonz. Nem vagyok ilyen elbeszélgetős beállítottságú.

Szociális ügyintézőnek milyen tanfolyamot kell elvégezni hogy az önkormányzatnál dolgozhasson?


2011. júl. 29. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok szociális munkás amúgy is kb. szociális ügyintézői munkakört tölt be sajnos.

Különben van olyan, hogy szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző Okj-s tanfolyam. Akkor már inkább ezt tanuld, felesleges egyetemet végezned, ha csak ügyintéző akarsz lenni.

2011. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam önkormányzatnál gyakorlaton ott főleg diplomás szociológusok voltak, létszámleépítésnél pedig a néhány OKJ-s végzettségűt rúgták ki.

A szociális munkásoknak inkább gyakorlati végzettsége van, így ha van szociológus-szocpol végzettségű jelentkező, akkor őket fogják alkalmazni. (márpedig tuti van egy rakat, köztük én is)

2011. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!