Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki szerint ciki, ha valaki...

Ki szerint ciki, ha valaki fizetős szakra jár fősulira? Még lent

Figyelt kérdés

ők külön csoportban vannak,mint az államilag támogatottak? meg a sulitársak kinézik onnan őket?

nekem elég sok ismerősöm szerint ciki ha valaki fizetősre jár mert az olyan mintha tök hülye lenne az illető,és csak apuci pénze által szerezhet magának diplomát


2011. júl. 30. 18:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

58%-os vagyok.

én erre reagáltam, 78%-os: "....habár ha elmondod hogy fizetősre jársz, meglesz az a véleményük rólad hogy gazdag vagy!"

2011. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ugyanabban a csoportban vannak, ugyanazt, ugyanúgy tanulják államilag támogatottak és költségtérítéses képzésen lévők is.

Valóban, 1 év után át lehet kerülni államira, ha sok tárgyat teljesítesz, mind nagyon jól! Nem lehetetlen.

Mások nem tudják, csak a tanulmányi ügyintézők, hacsak nem mondod el a társaidnak. Én most tudtam meg egy csoporttársamról, hogy fizetősön van/volt, mert megkérdezte, hogy az átsorolás folyamatában mit jelent ez és ez (és az az jelentette, hogy fizetősről átvették államira). :D

2011. júl. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én spec azért voltam fizetős mesterképzésen, mert csak augusztusban, pótfelvételivel jelentkeztem (ha rendes időben gondolom meg magam, akkor is felvettek volna, de mivel későn gondolkodtam...) és ebben semmi ciki nem volt, a többiek is tudták, hogy fizetős, de az okát is tudták (mi csak tizenpáran voltunk egy csoportban)
2011. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én meg azért kerültem fizetősre, mert elcsesztem a felvételi jelentkezést már másodszorra. És szerintem ennek nem a költségtérítéses része a cinkes...
2011. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor "ciki" a fizetős, ha valakinek a középsulis eredményei és az érettségije ótvar lett (mondjuk 2,1 volt a középsulis átlaga, és hasonló az érettségije is), de valamelyik rokona kifizeti neki a sulit, mert "olyan aranyos ez a kislány/kisfiú!".


Egyébként idén én is fizetősre kerültem be, három ponttal csúsztam le az állami képzésről, pedig 4,2 volt a középsulis, 4,3 az érettségis átlagom, és van egy középfokú nyelvvizsgám. Az én szégyenem, hogy nem kerültem be államira?

2011. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!