Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Multimédiás lejátszón szeretné...

Multimédiás lejátszón szeretnék megnézni egy filmet, de a kép helyett feketeség jelenik meg. Részletek lent, valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés
SZeretnék megnézni egy filmet, külső winchestert rákötöttem a lejátszóra, elindul és kép helyett teljesen fekete csak. HD minőségű és .mkv kiterjesztésű. Több filmnél is előfordult. Hang teljesen jól működik, tekerni is tudok a filmben, csak kép nincs.
2011. jún. 4. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:

De tévére van kötve vagy azon a kis pici képernyőn akarod a HD-t nézni?

Ezer dologtól lehet, nekem az volt a baja, hogy nem játszotta le a túl új verziójú mkv-be rakott filmeket, csak a 4.0 verzió alattiakat. Úgyhogy mkvtoolnix-al régebbi verzióba kellett tennem. MkvExtratGUI a szétbontáshoz, MkvMergeGUI az összerakáshoz.

2011. jún. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
TV-re van kötve, hol tudom megnézni, hogy mennyire "újak" a filmjeim?
2011. jún. 5. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:

MediaInfo-val nézd meg:

[link]


Ha beadod a filmet a MediaInfo-nak, akkor egy csomó minden adatot kiír róla, így kezdi:


Format : Matroska

File size : 3.82 GiB

Duration : 2h 23mn

Overall bit rate : 3 814 Kbps

Movie name : Transformers.2007.720p.BluRay.AC3.x264-JoN

Encoded date : UTC 2010-11-11 12:39:53

Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48

Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0


Itt azt kell nézni, hogy:

Writing application : mkvmerge v4.4.0


Nekem csak akkor tudta lejátszani a filmeket, ha mkvmerge v4.0 alatti verzióval volt mkv konténerbe rakva.

Úgyhogy ilyenkor szét szoktam szedni az mkv ExtractGUI-val, ekkor szétbontja

- h264 képsávra

- ac3 hangsáv(ok)ra

- srt feliratsáv(ok)ra


Ezeket a sávokat kell beadni egy régebbi verziójú mkvMergeGUI-ba (nekem van egy v2.9.8) és újra belerakni egy mkv konténerbe.


Csak arra kell vigyázni, hogy az mkvMergeGUI nem tudja eldönteni a videósáv képfrissítését (frame rate), ezért alapból 25 fps-re állítja. De ha nem annyi volt eredetileg, akkor ezt át kell állítani annyira, amennyi a régi mkv konténerben volt. Ezt a "Format specific options" fülön lehet beállítani a programban. Legtöbbször 23.976 fps szokott lenni, amit úgy kell beállítani a legördülő menüben, hogy 24000/1001. Mert az 23.976.

Aztán a Start muxing gombbal elmenteni az mkv-t más néven. Csinálja 1-2 percig, majd a végén ki fogja írni, ha kész, addig ne bántsd.


Szóval először mindenképpen meg kell nézni az eredeti frame rate-et a régi mkv-ban a MediaInfo-val, pl:


Video

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 2h 23mn

Width : 1 280 pixels

Height : 528 pixels

Display aspect ratio : 2.424

Frame rate : 23.976 fps

Resolution : 24 bits

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Progressive

Title : Video_1


Ott van, hogy:

Frame rate : 23.976 fps



Először is az mkvtoolnix-ot kell letölteni, ebben benne van az mkvMergeGUI is.

[link]


Tulajdonképpen letöltheted a legújabbat is, de azokban be kell állítani, hogy ne használjanak tömörítéseket a tároláshoz, különben nem tudod majd lejátszani a médialejátszón.

Úgyhogy talán érdemesebb egy régebbi verziót letölteni, mert ott nem kell állítani semmit. Csak a frame rate-et, amit írtam.

Én a 2.9.8-at használom, de a 3.3.0, 3.4.0 -ás filmeket is lejátssza, a váltás a 4.1.0 után volt, azt hiszem.


mkvExtractGUI:

[link]


A toolnixot fel kell telepíteni és az ExtrectGUI-t és a MergeGUI-t bele kell másolni a toolnix könyvtárába, hogy az exe-k ugyanabban a könyvtárban legyenek.

Onnan lehet indítani az ExtractGUI-t, aztán a MergeGUI-t.

2011. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!