Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri halasztani orvosin, ha...

Megéri halasztani orvosin, ha elvégeztem három évet?

Figyelt kérdés
Most végeztem a harmadik évemet általános orvosin és 100%-ig biztos vagyok benne, hogy orvos akarok lenni. Azonban akarok magamnak életet is, ami nem csak a tanulásból áll. (3 évig csak ezt csináltam) Ezért gondoltam, hogy 21 évesen megértem arra, hogy kimenjek egy évre au pairnek és emiatt halasszak az orvosin egy évet. Szeretek nyelveket tanulni és egy kis pénzt is kereshetnék, kinyílna számomra a világ. Találtam egy megbízható ügynökséget is. Megéri emiatt elhalasztani a tanulmányaimat majd folytatni?
2011. aug. 1. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2011. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeséget csinálnál, elöször fejezd be az egyetemet, ha szünetet tartasz, akkor majdnem biztos, hogy nem tudod folytatni utána.
2011. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos egyet kell hogy értsek, a felén már túlvagy, bírd ki azt a 2 évet...
2011. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek a többiekkel.

Szerintem baromi nehéz lenne visszazökkenni a tanulásba.

2011. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem viszont jót tenne egy kis szünet

egyik ismerősöm is orvosira jár és ugyan már a 6. évet végzi de teljesen kikészült idegileg

azt kívánja bárcsak halasztott volna egy évet, mert tényleg elég megterhelő

2011. aug. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se halassz. Nagyon kiesnél a tanulási ritmusból, amit lehet, hogy később nem tudnál visszahozni. Majd rezidensnek menj külföldre:) Ez a három év addig kibírható:) Kitartás!
2011. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem megérné. Viszont a helyedben az au-perkedés mellett néznék valami ösztöndíjat külföldön és mondjuk fél év au-pairkedés, és utána meg valami ösztöndíjas tanulás, vagy kutatás, vagy gyakorlatot javasolnék. Így karrieir és nyelv szempontjából is jól járnál, ráadásul kapcsolatokat is tudnál építeni.:)


Amúgy ha a 3 éves elméleten túl vagy, a következő 3 évről már azt hallottam, hogy ott gyakorlatcentrikusság van, és ott már ha nem akarod, akkor is legalább egy kettessel már átrugdosnak a következő félévbe.:)


Szóval hajrá.

2011. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Hogyan végeztél el 3 évet, ha ennyire dilis vagy ? Talán apád vendéglős ?
2011. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
rossz ötlet szerintem.. teljesen kiesnél a ritmusból, sokat felejtenél, nagyon rossz lenne visszazökkenni 1 év külföld után.
2011. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én majdnem belebetegedtem másodévre, szerencsére halasztottam egy évet.

Míg az első évet kitűnő eredményekkel zártam, másodévre folyamatosan romlott a teljesítményem, mert fejben elromlott valami.

Szerencsére sikerült megtalálnom a régi önmagamat, úgyhogy a halasztást követően sokkal jobban mint minden, mint azelőtt.

Halasztás alatt rengeteget edzettem, nyelvet tanultam, kirándultam, bejártam önkéntesnek rákos gyermekek mellé, új barátokat szereztem. Nekem nagyon kellett, és örülök, hogy nem folytattam. Úgyhogy van, amikor jobb szünetet tartani, mint alacsony lánggal égve vonszolni magad:)

2014. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!