Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni egy érettsé...

Hol lehet megnézni egy érettségi bizonyítványról, hogy eredeti-e?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Inkább tanulj!
2009. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ nem egészen értem, de biztosan az én hibám...

Az érettségi bizonyítványban benne van a kibocsátó intézmény neve, OM-azonosítója. A tulajdonosa elméletileg náluk tett érettségi vizsgát. Amennyiben ez tényleg így történt, az adott intézményben (vagy a területileg illetékes levéltárban) meg kell lennie az ahhoz az érettségi bizonyítványhoz tartozó vizsgajegyzőkönyvnek. Ezt a törzslap száma alapján ki tudják keresni (a törzslapszám az új érettségi bizonyítványokban benne van, a régieknél nem tudom). Azt viszont sajnos nem tudom megmondani, hogy az adatvédelmi törvény mit enged megtudni ezekből az adatokból... (de ha csak annyit tudsz meg, hogy van vizsgajegyzőkönyv, az már azt jelenti, hogy tényleg érettségizett az illető, mert azt nagyon problémás hamisítani és az eredetiek közé csempészni)

2009. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha simán leérettségizett meg sem fordul a fejében, hogy nem eredeti a bizonyítványa. Ha nem, akkor szerinted miért kérdezi?
2009. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Előzőnek: nem feltétlenül a sajátját akarja tudni. Lehet, hogy foglalkoztatni akar valakit, és annak az érettségije hitelessége érdekli.
2009. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Persze, egy HC-s vagy egy főnök, majd a gyakorikerdesek.hu-n kérdezget ilyet... Nap vicce :D
2009. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
OFF: Lehet, hogy nem foglalkoztatni akar, hanem csak ismer egy végtelenül tapló embert, aki elméletileg érettségizett. Vagy az sem kizárt, hogy "csak úgy" érdekli (a fekete lyukak mibenléte sem csak a fizikusokat izgatja). Szerintem hagyjuk meg a kérdésfeltevés szabadságát a kérdezőnek, ő tudja, miért tette fel...
2009. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, ha valakinek gőze nincs a dologról,miért irkál? Van nagyon sok fórum ahol lehet poénkodni,mondjuk ezekkel a poénokkal nem csodálom hogy csak itt mer próbálkozni! Aki normális választ adott annak meg köszönöm!
2009. ápr. 10. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!