Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem magyar allampolgaru...

Nem magyar allampolgaru szemely igenyelhet-e Magyarorszagon egyetemi osztondijat?

Figyelt kérdés
a valaszokat elore is koszonom:)
2009. nov. 22. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik egyetem honlapjan nezd meg, vagy kerdezd meg toluk e-mailben.

Az euvonal.hu oldalan is megkerdezheted! Nagyon jo es hasznos oldal.

Az allampolgarsag sem mindegy, mindenkit mas jog illet meg.

Nem mindegy, hogy az egyetemista osztrak vagy eppen japan vagy valamelyik afrikai orszagbol erkezik.

Fontos az illeto allampolgarsaga!

2009. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Roman allampolgar vagyok,Romaniaban elek,de 100%ig magyar nemzetisegu es egyetemre Magyarorszagra szeretnek menni.
2009. nov. 22. 21:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az oktatási minisztérium határon túli magyarok főosztálya minden évben ír ki pályázatokat magyar nemzetiségű, nem magyar állampolgárok részére. Meg lehet pályázni az ingyenes egyetemi oktatást és ösztöndíjat is. Ott nézz utána.
2009. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia

ha elnyersz vmilyen ösztöndíjat, kaphatsz

de tanulmányi, szociális ösztöndíjat nem

sőt - nagy valószínűséggel tandíjat kell fizetned, bármelyik egyetemen, mert államilag finanszírozott szakon, csak magyar állampolgár tanulhat

idén futottuk a köröket, mert húgom is itt szeretett volna tovább tanulni, de ez anyagilag nagyon megterhelő igy, úgyhogy kolozsváron tanul, ösztöndíjas, és nagyon klassz, új koleszban lakik

2009. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon szepen:)
2009. nov. 22. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem van ukrán meg román magyar csoporttársam is és egyik sem fizet.
2009. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt a legutolsó pályázat, amit kiírtak. Ha a keresésbe beírod, hogy határon túli és ösztöndíj, akkor találsz többet is.


[link]

2009. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is van szerb, román és téll egyik sem fizet sőt ösztöndíjat is kapnak.. én meg fizethetek és megnézném én mikor kapnék ösztöndíjat külföldön xD
2009. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló, te is kaphatsz ösztöndíjat külföldön, én Németországban, Angliában és az USA-ban is voltam ösztöndíjjal 2-2 szemesztert.
2009. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem szerb, ukrán és román, hanem szerbiai, ukrajnai és romániai!
2009. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!