Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt értelme megigényelni?...

Volt értelme megigényelni? (szoc. ösztöndíj)

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetemen megigényeltem a rendszeres szociális ösztöndíjat, nincs testvérem, nem vagyok hátrányos helyzetű, mindkét szülő dolgozik, bár nem keresnek túl jól, nincs messze Debrecen, viszonylag jó tanuló vagyok, ha jól számoltam olyan 36-40 pontom lehet az eljárás során. Fogok kapni ösztöndíjat, vagy kiröhögnek, hogy mit akarok, nem vagyok hátrányos helyzetű (de akkor meg minek lehet bejelölni h nem vagyok...)


Legyetek szívesek csak normális válaszokat írni! Köszönöm!


2011. aug. 6. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlenül. A mi sulinkban pl. az az (önkormányzati) ösztöndíj feltétele, hogy kerületi lakos legyél. És olyanok is kapnak, akik nem 'szegények'. Szóval szerintem egy próbát mindenképpen megért, ha már jól tanulsz. :)
2011. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt sztem nem az önkormányzat adja, hanem az egyetem, elméletileg kemény 6000 Ft Bursa Hungaricát is fogok kapni, de aki a kicsit nem becsüli :) Köszi a választ, jöhetnek még nyugodtan :D
2011. aug. 6. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Tavaly ha jól tudom 66 volt a ponthatár. De az igényléssel nem vesztettél semmit, és akár még meg is kaphatod.
2011. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálatok már ilyen korán igényelni kell? De fura :)

Hát figyelj, kiröhögni semmiképp nem fog senki, hiszen nem személyesen fogják megmondani neked, hogy megkaptad-e, vagy elutasítottak.

Az meg majd kiderül, hogy érdemes volt-e, de igazából miért is ne adnád be az igénylést, hiszen nem kerül az semmibe, ha megpróbálod.

2011. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat! :D
2011. aug. 7. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, de pl az egyik barátnőm úgy nem kapta meg, hogy félárva, és a sulitól messze él, és az anyja se keresi halálra magát. Kolit is csak a második körben kapott, amikor a megmaradt helyekre lehetett jelentkezni.
2011. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha spanba vagy a hök-ösökkel, akkor megkapod így is. egyébként nem valószínű.
2016. okt. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!