Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott német középszintű...

Előrehozott német középszintű érettségi. Megéri nekem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,jövőre leszek negyedikes egy öt évfolyamos gimibe.Múlt évben tettem németből sikeres közép- és felsőfokú nyelvvizsgát.Mos úgy döntöttem,hogy a következő évben leérettségizek előrehozottan németből,mert orvosira készülök egyébként (2013-tól két emelttel),de akkor a németet kilőhetném utolsó évben.Decemberben lenne az osztályozóvizsgám (Ausblick 2-ből,egy piros könyv).1 éve járok egyébként magántanárhoz németből,mert ki nem állhatom az iskolai tanáromat,meg amit órán veszünk,az szánalmas lassan egy nyelves osztáyban (passzív 6x pl.)...

Szerintetek megéri? (Amúgy a nyelvvizsgáim nem éppen hogy lettek meg)

Nehéz egy osztályozóvizsga?

Köszi az értelmes válaszokat!


2011. aug. 11. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Ha jól értem, akkor a felsőfokú nyelvvizsgád is meg van németből és nem csak "épp hogy"? Akkor nyugodtan letehetnéd szerintem az osztályozót!

Egyébként meg nézőpont kérdése, kinek mi a "nehéz", de egy osztályozó azért egy felsőfokúval nem szabad hogy gondot okozzon!!! Az osztályozón pedig az adott tanév tananyagát (persze a korábban tanultak is benne vannak/lehetnek) kérdezik. Annál többet nem.

Ha pedig orvosira készülsz és még mellette két emeltet akarsz csinálni, amire gondolom rá kell "feküdni", ha jó eredményt szeretnél elérni és azt akarod hogy elsőre felvegyenek, így megérné a németet letenni, főleg hogy egy magántanár is segít neked!!

Sok sikert! :)

2011. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Igen,felsőfokúm is van 80%+.Szerintem velevágok,a vizsgarutin meg nem árt:)

2011. aug. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!