Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A német középszíntű érettségi...

A német középszíntű érettségi hallásértésének 3. része sokaknak nem sikerült jól? Olvasd el!

Figyelt kérdés

Én valójában nem is kérdezni, hanem kérni szeretnék valamit.

Szóval, olvastam itt is több helyen, hogy sokan felháborodtak a német hallásértés 3. feladata miatt. Ez nálunk is így van (bp-i iskola), és a tanárunk intézkedett is, mert nyilvánvalóan nem A2-es szintű volt az a feladat. (Amúgy nekem, és a csoportom nagy részének megvan a C1-es nyelvvizsgánk, és nekem pl. ez a feladat- az átváltásokkal- húzza le, 4-et hibáztam a 10-ből)

A lényeg az lenne, hogy akik érintettek, szóljanak a szaktanáraiknak (amennyiben segítőkészek, és veszik a fáradságot, hogy foglalkozzanak ezzel), hogy írjanak hivatalos levelet az Oktatási Hivatalnak. Minél több panaszlevél érkezik, annál valószínűbb, hogy 10pontként számolják be a dolgozatba (tehát, mintha hibátlanra írtad volna meg). Elvileg már több iskola (és német tanár) csatlakozott, de jó lenne, ha Ti is tudnátok segíteni:) Természetesen email is jobb, mint a semmi, de állítólag csak a hivatalos levelekkel foglalkoznak.

Azt hallottam, hogy már facebookon - ennek nem vagyok tagjaXD- is van egy csoport aki ezzel foglalkozik, és ha tényleg ekkora a felháborodás, lehet sikerül elérni valamit.

Írjátok meg légyszi a véleményeteket, és jó lenne ha Ti is motiválnátok a tanárokat, köszi:)


2011. máj. 18. 00:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi, *középszintű (rövid i :D)
2011. máj. 18. 00:09
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát, ez minden évben így van: a harmadik hallásértés mindig szörnyen nehéz. Amikor én érettségiztem (2009-ben) ugyanez volt, angolból és németből is. Volt ám felháborodás bőven.
2011. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is ezt hallottam, hogy nehéz volt, hogy még a tanárok se tudták volna megoldani első hallásra. Szörnyen röstellem, de német tanár létemre, még nem néztem bele a német érettségibe, csak a másik szakomnak megfelelőbe.
2011. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
09:36: Hát szerintem a 2009-es nevetségesen egyszerű, még a tavalyi sem volt valami nagy durranás, azokat mind megírtam hibátlanra, a mostani utolsó feladathoz viszont hozzá se tudtam kezdeni. és nem a vizsgastressz miatt... Egyszerűen nem vagyok még B2 szinten se németből, de hát a középszintű érettségin ez nem is elvárás. Vagyis úgy látszik, hogy már igen, csak erről elfelejtettek szólni...
2011. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van c1-esem és 6-ot hibáztam,ami az átváltással 8 pont levonásként mutatkozik meg az összpontszámomban.
2011. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a rész húzza le az érettségimet... nagyon dühös voltam, mert bementem azzal, hogy írok egy random 90 %-ot, és hát messze nincs annyi. Örülök, hogy mások is így gondolják, ez messze nem középszint :) Különben tegnap beszéltem egy leányzóval, akinek egy szaktanár azt mondta, hogy ilyen szokott lenni a felsőfokú nyelvvizsgákon (vagy emelt érettségin, bocsi most hirtelen nem tudom). Lényeg, hogy kizár , hogy középszint.
2011. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem viszont lenne: az OH mondta, hogy elég reklamáció esetén megadja a max pontot? Ha igen, ennek mikor lesz eredménye?

Utolsó vagyok amúgy :)

2011. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mikor lenne döntés róla. Az a baj, hogy sok iskola (főleg vidéken) nem is foglalkozik ezzel, úgy gondolják esélytelen. Én sem vagyok benne biztos, hogy van értelme, dehát megéri megpróbálni, ha már csak azért is, hogy magukba szálljanak és a következő érettségizőket nem szívassák szét ennyire.

Tudom, hogy egyszer már volt hasonló kezdeményezés azt hiszem 1 éve (ugyancsak a némettel...jellemző), de most talán többen aktivizálódtak.

Egyébként szerintem az első komoly szintbeli ugrás a hallásértésnél tavaly évvégén volt, ugyancsak a harmadik feladatnál, aztán most ősszel is eléggé durva volt már, de szerintem, azért, ezt meg sem közelíti. :D

2011. máj. 18. 13:31
 9/14 anonim ***** válasza:
nem azért,de én megcsináltam utólag a közép és emelt szintet is kompletten itthon,és a középben 8 pontot vesztettem,az emeltben meg 3at... azért ennek nem így kéne lennie normális esetben (nekem is van c1em)
2011. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha sokan jelentkeznének, vagy írnának az ügyért. Engem nagyon zavar, hogy így elrontottam, messze jobbra számítottam. Már beszéltem osztálytársaimmal és rávesszük szaktanárainkat, hogy lépjenek valamit az ügyben, veszteni valónk nincs, max nem történik semmi :(
2011. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!