Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a számvitel...

Mennyire nehéz a számvitel szakon a számvitel?

Figyelt kérdés

IFO szakon tanultam két félévig számvitelt és egyik legnehezebb tárgy volt, bár érthető, logikus és tanulható.

Egy pü. számvitel alapszakon mennyire nehéz?


2011. aug. 12. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, hol tanítják, (elvileg) ugyanazt kellene mindenhol tanítani.

Jól látod, vannak benne részek, amiket be kell magolni, ha az megvan, attól kezdve igazából az tud boldogulni, akinek van logikája is.


Mindenképpen tudni kell, hogy melyek a Mérleg számlák, és azon belül melyek az Eszköz-számlák = 1-3 szlaoszt. és melyek a Forrás számlák = 4. szlaoszt.

Tudni kell melyek az Eredményszámlák, ezekből a Költségszámlák = 5-6, 7-8 szlao és melyek a Bevétel számlák = 9 szlaoszt.


Tudni kell azt is, hogy minden egyes tétel, a 4 "alapvető" gazdasági esemény valamelyik csoportjába csoportjába tartozik: 1. Eszköz nő = Eszköz csökken, 2. Forrás nő = Forrás csökken, 3. Eszköz nő = Forrás nő, 4. Eszköz csökken = Forrás csökken


Ha ezeket bemagolod (no meg az egyes számlaosztályokból minimum a számla-csoprt alábontásig az egyes számlákat), akkor a könyvelési tételek megalkotása már csak logika kérdése.

Ha már tanultad korábban, neked kell eldönteni, van-e kedved ismét hozzáfogni, és teljes mélységében megtanulni, és hogy szeretnél-e életed során ezen a területen dolgozni. Amennyiben ez utolsóra a válaszod határozott nem, akkor ne is fogj bele, mert azért nem sétagalopp.

2011. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ először is!

a válaszom az utolsó kérdésre egy határozott talán :)

Foglalkoztat a dolog és nem voltam túl szorgalmas, ezért mindig csak kettest hoztam össze, de érdekes tárgy volt. Órákra is rendesen bejártam, csak mivel a tanulás ennyiben kimerült nálam, amit órán megértettem, azt szép gyorsan el is felejtettem...

2011. aug. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!