Egyetem para, normalis?

Figyelt kérdés
Most kezdem az egyetemet es egyre jobban felek. Mi van ha nem fog menni? Ha nem vesznek fel koliba? Ha felvesznek, de az osszes kolis utal? Ha teli lesz orult tanarral akiknek minden vagyuk, hogy engem jol megszivassanak? Meg ezer hasonlo kerdes kavarog bennem, ez normalis? Leginkabb attol felek, hogy nem fog menni, mert igazsag szerint nem olyat valasztottam amibol kiemelkedoen jo vagyok, mert abbol sajnos nem elek meg. Ide felvettek es erdekel is nagyon, de mi van ha ez keves? Mondjuk szorgalmas vagyok es bizom benne, hogy mindent meglehet tanulni, de egy picit megszabad ijedni, nem? Masnak is vannak ilyen erzesei, vagy mindenki mas, boldog mosollyal, rozsaszin almokkal varja a kezdest?
2011. aug. 13. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell aggódni, ha kirúgnak. Mehetsz focistadiont építeni orbánnak havi 30 ezer forintért, családodtól 300 kilométerre, konténerben lakva. Ezek a kilátások jövőre.
2011. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális, szerintem majdnem mindenki így érez. Pedig nem kellene félni, ez is csak egy új közeg, mint mikor gimibe mentél általánosból, vagy általánosba oviból. Hamar megfogod szokni ne aggódj. Nem nyelik ám le keresztbe az embert a rémhírekkel ellentétben, persze azért elvárnak egy minimális önállóságot mindenkitől:)
2011. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az normális, hogy félsz az ismeretlentől, de azért ne ess túlzásba. Előtted már nagyon sokan túlélték az egyetemet :) Lazíts, és akkor nem lesz gond.

Azt meg felejtsd el, hogy az összes tanár téged akar majd szivatni. Oké, van olyan, hogy némelyek szopatják a hallgatókat, de azt is vedd figyelembe, hogy olyan rengeteg embert tanítanak, hogy még a nevedet sem jegyzi meg a legtöbb.

Amúgy is, a tanulás sem olyan dolog, hogy azt nem lehet bírni. Ha érdekel, akkor meg tudod tanulni, csak le kell ülni és csinálni. Jó, vizsgaidőszakban szokás szenvedni, de megmondom őszintén, az ilyen látványos haldoklás nagy része inkább csak műsor :) Tudom, mert én is ezt csinálom :) Néha tényleg úgy érzem, hogy kirohad az agyam a helyéről, de azért az már erős túlzás, amikor a földön fetrengve felhívom a barátnőmet, és hörögve beleszólok a telefonba, hogy "éééén eezt neeem bíííírom továááább". Akkor negyed órát hörgünk egymásnak kínunkban, aztán folytatjuk a tanulást :D Amikor tényleg olyan sok tanulnivalóm volt, hogy nagyon... hát akkor kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy nyafogjak, de ez akkor volt, amikor két nap alatt volt három vizsgám (a három legnehezebből), és két napom volt felkészülni rájuk, mert előtte is vizsgáim voltak. Na, az a pár nap nekem ki is esett, az egészből csak arra emlékszem, hogy főzöm a kávét, meg fáj a hátam :) De látod, élek, itt vagyok, és a vizsgáim is meglettek elsőre. Akkor sem lett volna para, ha nem sikerültek volna elsőre, csak nagyon nem akartam húzni az időt.

Ja, azt még hozzáteszem, hogy kisgyerek mellett járok egyetemre, ráadásul egyedül nevelem, szóval kissé meg is van kurtítva az az idő, amit a tanulásra tudok szánni. És így is azt mondom, hogy nem kell rémeket látni, nem olyan rémes az egész, mint ahogy sokan szeretik beállítani.

2011. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ne félj nem csak te félsz az egyetemre jelentkezők kb 70%-a fél ha nem többen nem mindegyik tanár szemét sőt inkább készségesek és segítőkészek(a legtöbb helyen) ha szorgalmas vagy akkor nem fogsz kiesni a kollégium esetében a legtöbb embert felveszik és aki egyetemre megy az inkább a tanulással foglalkozik mintsem azzal hogy utáljon valakit meg hogy gyűlölködjön és az teljességgel lehetetlen hogy a koliban mindenki utáljon de ha a szobatársak utálnak még mindig átkérezkedhetsz egy másik szobába és végezetül a para teljesen normális mert az újdonság mindig ijesztő
2011. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Igyál, mint egy rendes egyetemista, aztán majd elmúlik. :D
2011. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én eleinte úgy álltam hozzá, hogy tuti felvesznek, nem félek, fel is vettek, már alig várom, hogy kezdhessek... most már picit félek, nyilván mert ismeretlen, és nem tudom, mire számítsak, nem voltam kitűnő tanuló, de ciki lenne már az elején kiszóródni a rostán. Szóval teljesen normális, hogy félsz, de csak belerázódunk majd :)
2011. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gondolj már bele, hogy hány százezer diák megcsinálta már előtted... miért pont neked ne menne? ha meg kudarcot vallasz, az azért lesz, mert jól elhibáztad, de ha dolgozol rendesen, ez nem fog megtörténni.
2011. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!