Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 20 éves fősulis lányként...

20 éves fősulis lányként hirdethetek közép-és általános iskolásoknak korrepetálást?

Figyelt kérdés
Korrepetálásra és érettségire való felkészítésre gondoltam. Középiskolában nagyon jó voltam magyarból és történelemből. Sajnos főiskolán ezeket nem tanulom, hiányzik, ezért gondoltam erre + egy kis plusz pénz is jól jönne. Lehet ilyet csinálni és szerintetek érdemes lenne?
2011. aug. 20. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy lehet. A középiskolás fiúk körében különösen sikeres leszel. :-) Úgy tudom, még adózni sem kell az így szerzett jövedelem után.
2011. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de azért nagy felelősség. Úgy meg plána nehéz, hogy nem tanár vagy, nem is tanulod, nem ismered az aktuális követelményeket, sosem javítottál dolgozatokat, nem értesz a pedagógiához, és az elmúlt 1-2 évben közöd se volt a tárgyakhoz.

Gondold át, mert elég csúnyán meggyűlhet a bajod a szülőkkel, ha Pistike nem mutat hamar javuló tendenciát pl. :S

2011. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

persze hirdethetsz, de nagy felelősség szerintem is!

viszont légy nagyon olcsó mert sztem 1000 ft vagy 1000 ft fölött biztos, hogy nem fogsz kapni tanítványt! főleg úgy hogy nincs végzettséged (mm tanári)..

az is jó ha mondjuk olyan 500-800 forint körül vállalnál egy másfél órát! akkor talál sokan mennének hozzád! :)

2011. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vállalhatsz, de ezekre nem lesz túl nagy igény, hiszen ezek pont olyan dolgok, amikhez csak le kell ülni és meg kell tanulni. Te nem tudod más helyett megtanulni. Magyarnál maximum a nyelvtan olyan, amit el kell magyarázni, a történelem meg még egyszerűbb ügy.

Inkább nyelvből, meg matekból (és persze fizika, kémia) van igény korrepetálásra. Magyarból meg esetleg kicsiknél, pl. olvasást, írást gyakorolni.

2011. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy hirdethetsz:) Szerintem kezdj kisebbeknél, és majd utána vállalhatsz nagyobbakat. De igenis ezekre is szükség van. Nem elég, hogy megtanulod a történelmet, az összefüggéseket látni kell, és egy jó tanár rátudja vezetni a diákot. Vagy esetleg egy esszéírás gyakorlását. Szerintem hajrá!:)
2011. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is korrepetáltam már (matematika, fizika). Itt aránylag könnyű a helyzet, mert azt ebben az esetekben nem gond ellenőrizni, hogy a diák érti-e a tananyagot, mert ha igen, akkor azt tudja is.

A lényeg az, hogy ne úgy csináld, hogy megkérdezed tőle, hogy érti-e és ha azt mondja hogy igen, akkor jól van, mehetünk tovább, hanem keményen „vizsgáztasd“. Legyél jól felkészülve a feleltetésekre. Ne az órát nézd, hanem addig nem hagyod abba, míg meg nem érti azt, amit meg kell érteni. Elsősorban ő dolgozzon, ne Te. Ha meg látod, hogy teljesen reménytelen, mert csak a szülei forszírozzák a dolgot, őt az egész nem érdekli, akkor inkább add fel és válasz másik diákot.

2011. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A korrepetálás az nem úgy zajlik mint az iskolában, hogy a tanár magyaráz a diák meg közben néz ki az ablakon.

A kiindulási alap az, hogy a diák valóban komolyan szeretné megérteni a tananyagot, de ez egyedül nem megy neki, ő a maga részéről mindent megtenne ennek az érdekébe, de be kell neki hozzá segíteni. Ha nem ez a felállás, hanem azt várja, hogy majd a tudást valaki tölcsérrel csak úgy beletölti a fejébe, na az ilyen eseteket jobb egyszerűen ejteni.

Igaz, hogy ez a matek és a fizika területére a jellemző, mert ezeket gyakran önhibájukon kívül nem értik, ha ellenben a gond a diák lustaságával van, ez már más tészta. Itt már nehezen tudok tanácsot adni.

2011. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!