Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az általános iskolásoknak meg...

Az általános iskolásoknak meg lehetne engedni, hogy számológépet használjanak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed és miért?
2011. okt. 24. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne használjanak, mert úgy sosem tanulnak meg számolni. Kényelmes dolog a számológép, de az alapműveleteket meg kell tudni oldani akkor is, ha véletlenül nincs kéznél egy sem. Ha nem tanulnak meg fejben számolni, annyi rutinjuk sem lesz benne, hogy a boltban követni tudják, mennyi pénzt kapnak vissza. Mégsem veheted elő mindenhol a számológépet!
2011. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alsóban nem hiszem, hogy nagy szükség lenne rá. Úgy emlékszem végig azt (is) tanulják, hogy kell írásban elvégezni az alapműveleteket. Viszont mikor jönnek az egyenletek, meg úgy általában a bonyolultabb dolgok, amikor már nem maga a művelet elvégzése a lényeg, hanem hogy megértsd a feladatmegoldás logikáját, akkor meg lehetne engedni. Ne egy írásbeli osztás-visszaellenőrzéssel menjen az idő. (Bár annyira nem vagyok képben, hogy mi a felsős tananyag, és mi az, ami majd csak 9.-ben jön.)
2011. okt. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg egész számok +-*/-sa van addig nem kell számológép. De ha már van négyzetre emelés, gyökvonás meg valóban ahogy előttem írták olyan feladatok ahol a logika a fontos nem az, hogy helyesen tudsz-e számológép nélkül gyököket meg tizedes vesszős számokat */-ni akkor lehet.
2011. okt. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általános iskolában felesleges. Nincsenek olyan műveletek, amiket ne lehetne nélküle is könnyedén kiszámolni. És igen, be kell gyakorolni az alapműveleteket, mert például a piacon nem lesz számológépe, amikor fejben kell ellenőrizni, mennyire vágta át az árus az összeadásnál:)
2011. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 29. 12:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom későn, de én csak annyit tennék hozzá, hogy ahhoz hogy egy megfelelő logikai gondolkodás alakuljon ki a gyerekekben, ahhoz bizony szükséges a fejben/írásban számolás. Meg vannak itt biológiai okok is (valamilyen agyban kialakuló kapcsolatok), amiket én sem értek annyira, csak hallottam róla.
2011. dec. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!