Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joghallgatók! Nálatok mekkorár...

Joghallgatók! Nálatok mekkorára rúgnak a havi költségek kb?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha tényleg mindent beleszámoltok -suli, könyvek, kollégium/albérlet, kaja, öltözködés- mekkora összegre jöttök ki havonta? :) Persze csak ha nem titok :D
2011. aug. 20. 20:28
 1/3 anonim válasza:

Én négy éve végeztem jogon. Albérletben laktam mindvégig, kocsim nem volt egyetem alatt. Albérlet (rezsivel) + BKV bérlet + könyvek kb havi 60 ezerbe kerültek, ruhák, kaja, egyéb kiadások pedig még havi 40. Szóval kb 100e/hó volt minden kiadásom. Hozzá kell tennem, hogy egy idő után rájöttem, hogy könyveket nem nagyon érdemes venni, inkább jegyzetekből tanultam, aminek a nyomtatési és fűzési költségét kellett kifizetnem, vagy pedig lefénymásoltam valakinek a könyvét (ahol nagyon kellett), így sokkal olcsóbb volt, mintha minden könyvet megvettem volna (legalább 30-40 ezer forinttal kevesebb félévente).

Havonta 40 ezer forint ösztöndíjat kaptam az egyetemről, mellette végig dolgoztam, 40 ezer ft volt a fizum, a szüleim havi 20 e ft-al támogattak. A tandíj kb 150-200e ft lett volna félévente (az öt év alatt ennyit áltozott az összeg), azonban én államilag témogatott helyen voltam, szóval nem volt tandíj.

2011. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én otthon lakom, államira járok, egy szemeszterben egy 10est ha költök tankönyvekre, jegyzetekre, baráti alapon sokmindent meg lehet oldani csoporttársakkal.

A BKV bérlet 4 ropi körül van, tanulmányi ösztöndíjam havi 15 (nem viszem túlzásba a tanulást), szoctámom havi 20 körül van, így bőven kijövök.

2011. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly végeztem, én is otthon laktam közben, autóm nem volt. A BKV és VOLÁN bérlet diákként olyan 10.000,- körül volt, általában ez kijött az ösztöndíjból, de más nem. (Nálunk nagyon alacsony ösztöndíjak voltak, ráadásul nem is voltam kitűnő tanuló.)

A könyveket én általában megvettem, mert el is tettem őket (most is használom a munkám során), így ezek a kiadások ált. a félév eleje felé jelentkeztek inkább, és mindig változóak voltak, első évben nagyon sok, aztán egyre kevesebb.

Egyébként olyan havi 30-35 ezerből kijöttem.

2011. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!