Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van annak,...

Mennyi esélye van annak, akinek 3,5-ös átlaga van szakközépiskolába, hogy felveszik valami egyetemre vagy főiskolára?

Figyelt kérdés
Barátnőm 3,4-es érettségivel került be egyetemre, de unokatesómat 4,2-vel sem vették fel ugyanarra a szakra csak másik egyetemen. Hogy is van ez? (Pedig nem volt protekciós a barátnőm).
2011. aug. 20. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem is felvettek orvosira.

Dupláztam...

2011. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon függ attól, hogy adott évben mennyi a ponthatár, illetve, hogy az adott szakon melyik tárgyat nézik és az illető abból hogyan teljesített.
2011. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érettségin múlik és a pontokon. Emelt és nyelvvizsga, az plusz pont, és ha jól írja meg az érettségit, ami egyben a felvételi, akkor egy "kettes" tanuló is bekerülhet.
2011. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig 3-as tanuló voltam, mégis megírtam 2 választható tantárgyamból az 5-ös érettségit, és duplázással felvettek. Bár a másik módszerrel is meglett a pontom
2011. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az jó. Igaz nekem még 2 évem van, 4.-es az átlagom, de nagyon szeretnék az ELTÉre vagy a PTE-re menni anglisztika vagy magyar szakra. Szakközépbe járok és nagyon parázok attól, hogy nem vesznek fel. (kémiából 11.-be előrehozott érettségit szeretnék és idén megyek OKTV-re - nem tudom ez mennyiben számít be a pontokba). Amúgy, köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2011. aug. 21. 00:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem válaszolók már írták ez nagyrészt az érettségitől függ. A volt barátom átlaga 2-es,3-as között volt szakközépiskolában végig,szinte semmiből se lett 4-es csak tesiből. Az érettségijén a 2 választható tantárgyat megírta 4-es,5-ösre(nem tudom hogy csinálta),duplázott és simán felvették.

Persze ez az iskolától is függ és attól is hogy milyen szak,hányan jelentkeznek. Nekem az átlagom 4-es volt szakközépiskolában de a két választható tantárgy közül az egyiket nagyon elrontottam úgyhogy nem vettek fel arra a szakra amire akartam.

Igazából az egész az érettségin múlik,csinálj nyelvvizsgát,emelt szintű éretségit (mert ezek még plusz pontot érnek) és akkor jóval nagyobb lesz az esélyed hogy felvegyenek.

2011. aug. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!