Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok választani. Manapság...

Nem tudok választani. Manapság milyen szakmával érdemes foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves lány vagyok. Szeretnék segítséget kérni azzal kapcsolatban, hogy manapság milyen szakmával érdemes foglalkozni. 4-es tanuló vagyok. Szeretem a rajzot, a történelmet, a természetet, az angolt, és az irodalmat. Tudtok valami ajánlani? Melyikkel érdemesebb foglalkozni?

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. aug. 21. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarlak elkeseríteni, de igazából nincs olyan szak, amivel normálisan lehetne élni. álláshirdetéseken mondjuk sok mérnököt egyebet keresnek...

De volt a híradóba(azt hiszem ott láttam), hogy Pesten akinek van diplomája, az is utcaseprőnek megy, mert azzal kap havi 100-130 ezret, és a szak amiből letette a diplomát, azzal nem talál munkát.. szóval elég "jó" a mostani helyzet..

Szerintem tanulj nyelvet, arra mindenhol szükség van. De egyébként csak olyan szakra érdemes menni, ami érdekel, és jó is vagy belőle:)

2011. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Angolt tanulj, de ez nem szakma :D

Sajnos, mint engem is téged is a humán tárgyak érdekelnek.

De ennek nincs nagy jövője hacsak nem akarsz "Segíthetek?" lenni- a helyi Mcd.....ds-ban.

Tanár akarsz lenni?

Nyelvet tanuljál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez tuti befektetés.

2011. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegyipar, informatika, nyelvek. A nyelveket bármi más mellett is érdemes tanulni. Esetleg még pénzügy. De azt meg nem mindegy, hogy melyik iskolában, milyen szakon végzed.
2011. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lin71 válasza:

Hát, attól függ mi érdekel.

Humán beállítottságú vagy, szóval ha tetszik, lehetsz tanár, de ha el se tudod képzelni magad akként, akkor ha érdekelnek a nyelvek, tanuld azt és menj tovább azzal.

Ha tetszik az angol, ajánlom azt, és tovább az anglisztikát, illetve nem árt még egy két nyelv.

Én is beszélek angolul, plusz oroszul, és félig spanyolul. És eddig jó befektetésnek tűnik. :)

2011. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!