Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar szak biológia minorral...

Magyar szak biológia minorral jó párosítás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 19:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy értékesebb lesz a diplomám, mint ha mondjuk a magyart meg a törit párosítanám, vagy a magyart meg az angolt?
2011. febr. 14. 19:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy az önbizalmad, ha annyira értesz mindenhez, hogy szabadon válogathatsz, miből csinálj tanári diplomát. Persze nem baj, de azért emnj biztosra, és válaszd azt, ami a legjobban megy.
2011. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de kicsit kifejtenéd bővebben? Csak mert nem tudom, mi az összefüggés az önbizalom és a szakosodás között. Lehet, hogy könnyebb lenne töri minorra menni, de magyar töri szakos tanárokból Dunát lehetne rekeszteni. Ez is lehet szerintem egy szempont. Nem?
2011. febr. 14. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet egy szempont. Ugyanakkor a biológia rohadt nehéz szak olyanoknak is, akik csak ehhez értenek, és nem hiszem, hogy minorként sokkal könnyebb lenne.
2011. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom. De olyan nehéz ez a döntés is, mert tudom, hogy bele fogok szakadni és nagyon sokat kell majd tanulni, de ha a könnyebb megoldást választom, lehet, hogy később fogom megbánni, amikor mondjuk egy általános vagy középiskolában kell munkát találnom. Szakosodhatnék nyelvtudományra vagy irodalomtudományra is és akkor szakon belül maradnék és valószínűleg könnyebben menne, de kinek van szüksége nyelv- vagy irodalomtudósokra? Szeretnék minél többet kihozni az egyetemi tanulmányaimból és az csak úgy lehet, ha valami ritka párosítást választok. Azt hiszem. De nem tudom, mert sajnos nem látom át az egészet, de nem hiszem hogy csak én, hanem a mai egyetemisták nagy része sem. Ezért kérdeztem, hogy mit gondoltok, vagy gondolsz.
2011. febr. 14. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
De akkor érdemesebb volna már alapból egy természettudományos szakkal kezdeni. Jóval alacsonyabbak a ponthatárok, tehát bekerülni nem volna gond.
2011. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, de alapvetően a magyar érdekel és ez most olyan, hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon. Szeretnék olyan dolgokról tanulni, amik érdekelnek, de azt is szeretném, ha később hasznosíthatnám valahogy az életben. Mindegy. Lutri az egész. Egyébként te is egyetemista vagy? Mit tanulsz?
2011. febr. 14. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

nehéz ma már polihisztornak lenni..

a magyar mellé valami különleges, ritka nyelv? hm?

amit kevesen tanulnak - így kevesen tanítják és kevesen tudnak belőle később fordítani..

2011. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudok angolul meg olaszul, most franciául tanulok. Már eldöntöttem, hogy bioszra megyek. Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!