Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos egyetemisták...

Nappali tagozatos egyetemisták! Ti hol dolgoztok, és hogy egyeztetitek össze az órákra járást a diákmunkával?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem megy. Több jó munkát is hirdettek meg az utóbbi napokban, azonban semmi nem jön össze az órarendem miatt. Hétfőn, kedden reggel 8-tól délután 5-fél6-ig suliban vagyok 1-2 órás megszakításokkal, de hát 1-2 órára senki nem hív be. Szerdán a délelőttöm szabad, de délre már órára kell mennem, csütörtököm szabad, pénteken a délutánom szabad. Minden munkánál vagy hétfőtől péntekig dolgozni kell, vagy irodai munka és heti 3 nap a minimum, amit így nem tudok bevállalni, senki nem fog így hozzám alkalmazkodni, vagy alapból csak 3 heti nap 8 óra a minimum, ez sem menne a 6-17 órás időszakban, amikor a legtöbb munka adódik. Ti milyen munkát végeztek és hogy egyeztetitek össze a sulival?
2011. szept. 1. 10:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy bejárós vagyok, napi 2-3 óra a bejárás legalább, illetve nagyon nehéz félévem lesz, a legtöbb tárgy katalógusos, ami nem, arra is ajánlatosabb bejárni. Kellenek a jó jegyek, kell a jó átlag, mert idén tavasszal meg akarok pályázni egy Erasmus-pályázatot Ausztriába. Mindemellett készülök a felsőfokú német nyelvvizsgára.
2011. szept. 1. 10:40
 2/16 A kérdező kommentje:
De persze a pénz is kell, mert a szüleim nem támogatnak eléggé, a szoc.tám kevés... így ha tartani akarom az életszínvonalam, dolgoznom kellene.
2011. szept. 1. 10:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

detto ugyanez van velem is


csak diákmunkát tudok vállalni néha 4-6 órában


most csak szerdáig lesz órám elvileg

de szakdogát is írni kéne szóval nem nagyin lesz időm dolgozni...:S


amúgyí tényleg hülyeség h nappalisoknak meghirdetnek heti 40 órás állásokat..pff

2011. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

esetleg egyéni tanrendet kérhetsz


de nem nagyonzeretik a tanárok



előző voltam

2011. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem csak 40 órások, hanem 20-25 órások is, amit egy rendesen órára járó, rendesen tanuló diák nem képes bevállalni, bejárás mellett főleg nem, ráadásul a legtöbbje tényleg valahol 6-8 és 17 óra között van, pont amikor tele az ember órékkal. Most pl lenne egy szuper munka nagyon jó fizetéssel... na de hétfőtől csütörtökig 9-17 között folyamatosan... melyik nappalis diák tudja ezt elvállalni? Aki lusta, nem jár be, tesz a sulira magasról...

A barátommal már meg kellett állapítanunk, hogy direkt arra mennek, hogy az ember ne tudjon tanulni. -.- Abszolút rugalmatlanok...

2011. szept. 1. 10:48
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

igen

igazuad van a 25 órás se megy


én is folyamatosan jelentkezem állásokra..


most is lett volna egy jó kis részmunkaidős


16:00-20.00ig


ezt még valahogy vállalni tudtam volna

de szeptemberben egy hónapos teljes munkaidős betanulás van


na ez nem megy


sajna rendes gyakornoki helyet se találok emiatt

2011. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Uhh, sajnálom. :S Én is most lényegében eldönthetem, hogy vagy dolgozok és nem járok be suliba (na de a katalógusos órák?! meg sem lennének a legfontosabb tárgyaim úgy), vagy bejárok suliba, de akkor nem lesz pénzem a télen még egy új kabátot sem venni, mert minden pénzemet elviszi a bejárás (10ezer Ft havonta a bérletek), a suli, meg hát a napi 12-3 óra távollét mellett ebédelni is kell valahol....stb. Nagyon nem jó ez így.
2011. szept. 1. 10:56
 8/16 anonim ***** válasza:

neked még rosszabb, mert nekem legalább a péntekem eddig is szabad volt..


neked meg délelőtt akkor is van órád.

hát nem tudom


én levelezőre átmenésem gondolkodtam

de akkor meg nuku ösztöndíj:S


meg ugye akkor is olyan állás kell, ahol a pénteket-szombatot kiadják nekem, h járhassak levelezős órákra

mert nálunk a levelezős minden héten van!!


máshol meg csak egy 7vége egy hónapban..

2011. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

a szombatot azért írtam

mert ugye sok helyen szombat délig van munka..

2011. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na igen, a levelezőnek sok hátránya van, pl semmi szoc.tám, semmi Bursa, és Erasmus-szal sem tudnék kimenni Ausztriába, így nekem semmi értelme nem lenne az egésznek. Ráadásul végzettség nélkül állandó munkát találni nem könnyű, jót szinte lehetetlen.

10 tárgyam lesz...

2011. szept. 1. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!