Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulsz? Elsősorban...

Hogyan tanulsz? Elsősorban egyetemisták.

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasom az anyagot, majd próbálom felfogni közben. Ha könyv vagy ilyesmi (szóval nem diás a jegyzet vagy saját írott) kiemelem a lényeget, elolvasom párszor és ha megértettem és nagyjából vissza tudom mondani (saját szavaimmal a lényegét) akkor kész:) De persze a latin szavakat vagy ilyesmiket a beseggelős módszerrel tanulom:)
2011. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Idő:

Általában napközben tanulok. Nekem sem az esti, sem a kora reggeli nem jön be. Este már nem bírom, rávenni magam, reggel meg nem bírok felkelni.D Így vizsgaidőszakban ált. azt csinálom, hogy reggel 8-kor felkelek, iszok egy kávét, aztán tanulás. Reggeli időben és délben kaja közben egy kis pihi. Ha nem vagyok nagyon elúszva a dolgokkal, akkor este 6 után már nem szoktam tanulni. Akkor egy kis kikapcsolódás (net, film, barátok vagy akármi más), és időben lefekszem aludni, hogy kipihent legyek.


Hely:

Otthon szeretek tanulni akkor, mikor nincsen otthon senki, mert szeretek hangosan tanulni. Nekem a könyvtár nem jön be, pedig sokan oda járnak, mert ott semmi nem tereli e a figyelmük. Sajnos én ha nem mondom hangosan a dolgokat, akkor 2 perc alatt elkalandozok.


Módszer:

Van többféle is:D Az alap az az, hogy elolvasok egy kisebb részt, értelmezem, majd megpróbálom a saját szavaimmal újra elmondani úgy, mintha valakinek magyaráznám. Ha vmi nem tiszta, még egyszer olvasom, még egyszer felmondom.

A bonyolultabb dolgokhoz, folyamatokhoz ábrákat szoktam rajzolni, az alapján könnyebben megragad.

Ha vmit nagyon sok helyről kell összeszedni (pl. egy tételhez 3 könyvben kell turkálni), akkor írok vázlatot hozzá. Egyébként is imádok mindent kijegyzetelni, de sajnos egyetemen nincs mindenre idő:(

Ami nekem nagyon bejött, az a fehértábla. Tudod, amire filccel lehet írni és simán le lehet törölni száraz szivaccsal. Olyan dolgokhoz nagyon jó, ami csak úgy marad meg, ha az ember sokszor lerajzolja (pl. kémiára képleteket így tanultam). Ezen kívül akkor is jó, ha vmi rengeteg kis alfejezetre van szedve. A főbb dolgokat felírom, és így nem veszek el a dologban, nincs az, hogy a 35. alfejezetnél már nem tudom hol is tartok.

Olyat is szoktam, hogy olvasom a könyvet, és közben a főbb dolgokat felírom a táblára, és az alapján próbálom meg elmondani.

A másik legújabb fejlesztésem: tanulókártyák. Kis színes kartonlapok, egyik oldalukon kérdés, másik oldalukon válasz. Ezt olyan tárgynál használom, ami gyakorlatilag csak felsorolásokból áll szinte. Ezt vihetem akár suliba vmi unalmasabb órára, vagy utazás közben is lehet gyakorolni vele:)


De igazából neked kell kitalálnod, hogy mi is válik be igazán:) Azért remélem sikerült tippeket adnom:D

2011. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Már befejeztem az egyetemet, de azért válaszolnék. :)

Olyan sok volt az anyag, hogy az ember kb. annak is örült, hogy egyszer el tudott mindent olvasni. Szóval kialakult bennem egy ilyen nagyon odafigyelve olvasós, mindent átgondoló tanulási módszer. :D Nagyon koncentráltam, hozzám se lehetett szólni akkor. Viszont általában tényleg csak egyszer, max. kétszer volt idő elolvasni a dolgokat. A lényeget néha aláhúztam, de csak akkor, ha még nem szorított nagyon az idő. Ilyenkor tényleg a lényeget húztam alá (mert van, aki ezen a címen kb. kipingálja a könyvet...), és nem színeztem, meg semmi. Ebben az esetben utána már csak ezeket néztem át.

2011. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdem tanulgatni az anyagot, majd wordbe vagy egy füzetbe leírom magamtól, amit tudok. Ha valami kimaradt, akkor egy facepalm kíséretében egyből belemegy a fejembe. Levezetéseknél meg fogok egy füzetet és levezetem. Pihenek, majd megint levezetem. És így tovább.
2011. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!