Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljam meg a biológiát?

Hogy tanuljam meg a biológiát?

Figyelt kérdés
Év végén fogok belőle érettségizni, de nem tudom hogy hogyan tanulhatnám, mert amit a könyvből olvasok, ott egy adott témában, ami még a könyv elején van, már olyan szavakat használnak amiket 1 évvel később vettünk és azokra már nem emlékszem, és sorban szeretnék haladni, de így nem lehet... Hogy tudom megtanulni?
2011. szept. 3. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést.

Kénytelen leszel elővenni a régit is, ha már nem emlékszel rá. Akkor meg tudsz sorban haladni. Épp hogy így fogsz visszafelé haladni. Plusz meg sem tudod rendesen tanulni, ha az alapok hiányoznak.

2011. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pl: az eukariótáknál járok, és már kromoszómákat említ meg mit tudom én... azokat csak az embereknél vettük.
2011. szept. 3. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
de ha nem veszed most elő a régit, akkor a mostanit is csak félig fogod megérteni. szóval kétszer kell majd megtanulnod kb.
2011. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez a régi amit most akarok megtanulni :D
2011. szept. 3. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:

ja értem.:D

hát ha említi, akkor vagy nem lényeges ott, vagy már tanultátok előtte is.

2011. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem is nagyon nehéz volt főleg h 1 évig vettük. de nagyon ügyes vagy ha már most elkezded tanulni. próbáld nem olvasni, bemagolni hanem megérteni. van még időd. én úgy csináltam hogy 1 részt elolvastam próbáltam értelmezni közbe és amikor másodjára olvastam akkor már jobban értettem. az a lényeg h ne vágd át magad. meg h ne hagyd abba a tanulását mindennap 1-2 órát tanulni jobb mint utolsó napokban kapkodni. egy jó tanács az érettségi előtti 1 hónapban nem lesz időd mindenre. tanulj folyamatosan még szalagavató próbája előtt v után is és akkor tuti h sikerül. most egy kis elhatározás és az egész életedre kihat. jó légy és jó tanulást!
2011. szept. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!