Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg az angolt...

Hogyan tanuljam meg az angolt és hogyan értsem meg a matekot? Kamaszok, Nektek mik a módszereitek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok lusta. Mert pl. ha igazgatóhelyettes felad valami szorgalmit (szöveget betanulni angolul), akkor megtanulom, felmondom és 5-ös. A múltkori szituációm is 5-ös lett. A holnapi szituációs felelésre szintén készültem és egyszerűbb mondatokat is össze tudok rakni. A baj az, hogy a függő beszédet, meg a többit, ami már kicsit nehezebben megy, kevésbé vágom. És kellene min. egy 4-es érettségi angolból.


A másik a matek. Nem bírja az agyam felfogni. Leírom órán, számolgatom, de pl. most a sorozatokból írtunk és az se ment és váá.. idegesít, hogy nem tudom. A mértani sorozatok viszont könnyebb, megcsináltam a házit is, tanárnő leellenőrizte és egy-két pontatlanságot leszámítva jó lett (ha nem nézzük azt, hogy a példákból is puskáztam, meg itt is leellenőriztettem, hogy jó-e).


Magántanárra nincs lehetőség, meg igazából a TÖRIRE és a MAGYARRA hajtok most (BTK-ra szeretnék menni), de olyan cikisnek érzem, hogy nem tudom. És tényleg, mert elterveztem, hogy angolból nyelvvizsgát is szeretnék, meg emellett más nyelveket is tanulni, de még ezt sem tudom tökéletesen.


2011. okt. 3. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

1.beszélj angolul, vagy gondolj végig mindent angolul, vagy írj naplót angolul

2. kérd meg egy oszt.társad, vagy a tanárt hogy magyarázza el

2011. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az angol úgy tanultam meg, hogy sokat olvastam. Neten is sok érdekességet lehet találni, biztos akad kedvedre való. :) Nekem 1 év alatt olyan hihetetlenül sokat segített...komolyan, el sem tudom mondani. Sosem voltam az a magolós típus, amit a suliban tanítottak, legfőképp nyelvtan, egyáltalán semmire sem volt elegendő. Nem gondolkozhatsz minden mondat előtt, hogyan rakd össze helyesen, ám ha sokat olvasol, ez magától fog jönni. Nekem bevált. :)


Matekból nem tudok segíteni, sajnos én szinte teljesen analfabéta vagyok reál tantárgyakból, talán a biológia megy valamennyire. Kérj valakitől segítséget vagy ilyesmi. Nem tudok mást.


Ha megkérdezhetem, melyik egyetemre készülsz? :)

16/L

2011. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetem. Remélem sikerül... mondjuk rajtam nem múlik, mert tanulok, de néha úgy érzem, hogy a soknál is többet kéne. :)
2011. okt. 4. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!