Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok utolsó éves...

18 éves vagyok utolsó éves szobafestői szakmából, de jövőre szeretnék menni másik szakmára. Lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Sokkat gondolkoztam mit csináljak hogy inkább menyjek érettségire vagy inkább másik szakmára de inkább másik szakma lesz a helyes.Valami jó kis hiányszakma elég jól megfizetik. De második szakma az már fizetős valaki nem tudja mégis mennyibe kerülne? Ja meg azis hogy ha másik szakmára mek pl burkoló azt ugyan ugy kifizetik nekem a fizetésemet a sulis pénzt?
2011. szept. 4. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akik még egy szakmát szeretnének tanulni azok általában kihagyják az egyik vizsgát, mondjuk a gyakorlatit mert az könnyebb később pótolni.

Innentől kezdve van két éved hogy levizsgázz.

Elmész még egy szakmát tanulni és mivel nincs az előző szakmáról papírod, ezért fizetned se kell. 2 év után levizsgázol szobafestésből, utána még van egy éved a másodszakmából és azt kell már csak kifizetned. Az hogy mennyit kell azt ha jól tudom függ a szakmádtól és az életkorodtól.

Jövőre 3 évesek lesznek újra a szakmák.


Nem tudom hogy hol van neked a gyakorlat de én a gyakorlati helyemről kapok csak pénzt, az is kap aki másodszakmás. A hiányszakmások az államtól is kapnak és ez tanulmányi átlagtól függ hogy mennyit.

Felénk az építőipari szakmák közül az ács és a kőműves a hiányszakma, ez régiónként eltérő.

2011. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én ezt mind értem de eza utolsó évem szobafestőiből. De szeretnék menni burkolonak is de azt nemtom h a sulis pénzt ugyan ugy fizetik mint eddig vagy sem most oktatás22 be járok és jövőre szeretnék menni ikonba burkolonak de mondták is nem sokat kell fizetni max félévente 20 ezret de havonta ha jól számoltam ha fizetik a sulis pénzt mert ez hiány szakma akkor akár 70 ezret is kaphatok havonta
2011. szept. 13. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy sulis pénz? Ösztöndíjat kapsz az iskolától?

A hiányszakmások kapnak az államtól ösztöndíjat az iskolán keresztül. Nem tudom felétek mi a hiányszakma mert ez régiónként változik. Nálunk se a festő, se a burkoló nem az. Amúgy én is végzős festő vagyok.


Attól hogy van szakmád még fogsz kapni ösztöndíjat.


Egyik osztálytársam másodszakmás és neki 80.000ft volt az egyik félév. Kétlem hogy 20.000ből megúsznád.


Vannak ismerőseim akik hiányszakmát tanulnak és a legmagasabb ösztöndíj 25-30.000ft/hónap. Nem tudom milyen átlag felett jár ennyi pénz. 2,5 alatt nem adnak pénzt.


A kőműves nálunk hiányszakma és ők ha jól tanulnak akkor összesen 60.000ft ösztöndíjat kapnak, ebből kb 30.000 a gyakorlati helytől van ami független a tanulmányi átlagtól, a lényeg hogy a 2-es meg legyen.

2011. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen ez állami pénz sulin keresztül kapom de azért is mondtam így nálunk a szobafestő,burkolo hiányszakma és elég jól keresek ígyis 15öt kapok a suliba nem vok olyan okos meg lusta is vok de kaphatnék havi 70 et is ezért is akarom a burkolot tanulni ugyan azza helyzet mint a szobafestőin és nem szakadnék meg benne ígyis alig melozunk fent pesten gyakszin mais 3 órát ha festetünk és kész de ha félév 80 rugó azért majd meggondolom érettségi sem ér már semmit inkább egy jó szakma majd elválik milesz
2011. szept. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!