Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt most nem értem! (? )

Ezt most nem értem! (? )

Figyelt kérdés

Na szal most kesztem el németet tanulni, és van a főnevek elött a Der Die és a Das

Na és azt monta a tanár, hogy a "Das" azt a semleges nem elé kell tenii, a "Der" azt a him nem elé kell tenni a "Die" meg a nő nem elé!

és akkor látom a könyvben hogy

"Die Photographie" aminek a jelentése, az h " a fénykép"

Nos 1 fénykép hogy lehetne nő nemű? :? Akkor annak nem "Das photographie"-nek kellene lenie?

de ezt sokszor látom, hogy mint o.l a kép egy tárgy, nem lehet tudni h nő e vagy férfie?

hát ezt most nem értem

igazán meg mondhatná vki! thx


2011. szept. 5. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A német egy nagyon logikus nyelv, de a der-die-das nem feltétlen a logikát követi. Ez ilyen női megérzéses dolog náluk. Sokszor egy átlagnémet sincs tisztában egyes szavak nemével.


Ami segíthet sokszor, az a szó végződése. -er végződés mindig hímnem, -ung végződés mindig nőnem, ilyesmi, van ebből néhány.

2011. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az csak általánosságban igaz! minden egyes szabályban vannak kivételek pl.: az is igaz a nőneműekre hogy e- a végződésük ... és látod :D a Photographie pl. az deh vannak olyan szavak amik e végződésűek és nem nőneműek :)
2011. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jegyezd meg hogy MINDIG lesznek kivételek majdnem minden esetben :)
2011. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na most akkor tanuljak meg minden főnevet h mit kell eléje tenni v mi? :?
2011. szept. 5. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak ennek bizonyos szabályai, sok szóról később majd meg fogod tudni mondani, hogy mi a névelője (mittudomén, mondjuk ugyanolyan a végződésük, akkor mindegyik die vagy hasonló). Konkrét példát nem tudok mondani, mert ezer éve tanultam németül.
2011. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jó majd holnap megkérdem a tanárt!
2011. szept. 5. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos azt fogja mondani, hogy igen, meg kell tanulni, de a végződés gyakran segít.


Fogd fel úgy, hogy a szó az a névelővel együtt teljes!

2011. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!