Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyire nehéz az egyetem?

Ennyire nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

Most vagyok első éves. Eddig egy hét ment le. De szörnyen érzem magam. Mikor reggeltől estig órákat kell látogatni, szünet nélkül. Nem értem... én azt hittem, hogy az egyetem a bulikról szól... vagyis nagyjából! :D

Nekem eddig szinte mindenki ezt mesélte...

Na most akkor hogy is van?

Rengeteg házit kaptunk már most, beadandók szinte minden órára kiselőadással készülni, power point meg minden...:(


Nagyon félek...én már most elvagyok keseredve az egésztől! Ehhez képest a gimi semmi nem volt. Mikor már 1- kor vagy 2-kor vége volt a tanításnak...:(


Valaki sorstárs írjon, hogy ti hogy bírjátok?

Minden órára bejártok ?

Írjatok! :)


2011. szept. 9. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Te döntöd el, hány tárgyat veszel fel. Ha tényleg "reggeltől estig" óráid vannak, akkor túl sokat vettél fel.
2011. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Helo! Elsőéves biomérnökös vagyok.:D Nekem is ez volt az első hetem és elég necc. Hasonlókat tapasztalom mint te. Hétfőn 8-20 bennt vagyok egyetemen.:D 3-4 lapokat kell jegyzetelni :D. Marha jó. Hát elég nehéz . De megpróbálok mindent beleadni . Azt ha sikerül sikerül ha meg nem nem. Ez van.:D
2011. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Az elsőnek nincs igaza. Tantárgyakat fel kell venni hogy meglegyen a kredit. Nekem is sok órám van a sok félzárkóztatóval meg mindennel együtt. Milyen szakon vagy?:D
2011. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy pár hét és belejössz, az eleje mindenkinek nehéz.
2011. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno az első időszakot én is nehezen éltem meg. Az összes első zh-m karó lett mellé, így kb másfél hónapom teljes depresszióval ment el, hogy egyszerűen nem megy hiába tanulok. Aztán ráéreztem szépen a tanárokra, ki mit vár el, milyen stílusban kéri számon a dolgokat, illetve sikerült átszokni a napi 26 (!!) órás készenlétre, ha a helyzet úgy adja és mostmár egészen jól megy. :)

Buli és szórakozás az egyetem azoknak, akik sz*rnak a sulira, csak bulizni vannak ott (nem járnak órákra). Én nagyon szeretem az egyetemi bulikat, de sokszor le kell mondanom egyikről másikról, mert másnap hosszú napom lesz, avagy közeleg egy nagyobb zh stb, ami fontosabb mint a szórakozás.

Egy idő után belejöttök majd, csak hát hatalmas a szakadék a gimis pátyolgatós, délután kettőre már otthon vagy és tanulni sem kell életforma és az egyetemi élet között, ahol igen, akadnak jóóó bulik, de neked kell sokszor tárgyak között is fontossági sorrendet állítani, mert olyan is előfordul, hogy bármennyire is szeretnél NEM tudsz mindenre tanulni, készülni, ilyenkor el kell dönteni, hogy mi az ami fontosabb.

Azért ne keseredj el teljesen, egy-két hónap, vagy még kevesebb és hozzászoksz, hogy itt ez van. :) Megtanulod beosztani az idődet, fontossági sorrendeket állítani, stb. :)

2011. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno az első év semmivel sem volt könnyebb, mint a gimi. Sőt... az eredményem sokkal rosszabb volt, pedig többet tanultam. Aztán belejöttem, a végén meg már tényleg bulizásról szólt az egész... na jó, államvizsgára kellett készülni, meg a vizsgaidőszakok elég durvák voltak, de év közben elég sok szabadidőm volt... Kitartás! Át kell állnod teljesen más fajta tanulásra, ez normális.
2011. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabadna megtudnom, hogy milyen szakos vagy?


Amm, én most másodéves vagyok, és így a nyár után az első hét nekem is ütött, pedig már van tapasztalatom. És csak durvább lesz. Viszont arra gondolj, hogy ha bárki meg tudja csinálni az adott egyetemet, akkor később a munkája is annyit ér majd... Hidd el, addig jó, amíg nehéz és odateheted magad. Most van rá lehetőséged, csak keményen! :)


Sok ember van, esetleg lazább szakokról, akik végigbulizva az egyetemet is megkapja a diplomát. Ne ők legyenek a példa. Annak meg lesz a böjtje, később.

Egyébként bulizni lehet, én főleg akkor szoktam, ha túl vagyok valami nehezen, és meg is érdemlem meg szükségem is van rá. Tehát mondjuk egy nehéz vizsga után. De ne szállj el, mert másnap már a következőre kell készülni.

2011. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ez tök normális, nyugi!! A legtöbb ember az elején úgy érzi, h az egyetemet nem neki találták ki. Én már a 2. napon ott akartam hagyni az egészet, miután bedobtak a mélyvízbe. Persze nem adtam fel és pár hét után beleszoktam az egészbe. Vannak könnyebb és nehezebb félévek, de igazuk van a többieknek, meg kell tanulni egyetemistaként gondolkozni és élni.
2011. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!