Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem Kodály Zoltántól...

Írnátok nekem Kodály Zoltántól idézetet? Zenével kapcsolatosan.

Figyelt kérdés

Már kerestem ,de nem találtam. Nem tudom hogy amit találok, hogy ő írta vagy valaki más.

Vagy ha tudnátok linkelni oldalakat ahol találok, megköszönném. :)


2011. szept. 10. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik."

De itt van egy csomó!

[link]

2011. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

„Az emberiség boldogabb lesz, ha megtanul a zenével méltóképpen élni.” (Kodály Z.)


„Mélyebb zenei műveltség mindig csak ott fejlődött, ahol ének volt az alapja. A hangszer a kevesek, kiváltságosak dolga. Az emberi hang, a mindenkinek hozzáférhető, ingyenes és mégis legszebb hangszer lehet csak általános, sokakra kiterjedő zenekultúra termő talaja.” (Kodály Z.)


„Legyen a zene mindenkié!” (Kodály Z.)


„A zene, ha idegen, elidegenít.” (Kodály Z.)


„A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.” (Kodály Z.)

2011. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
jajjj! nagyon köszönöm !!!
2011. szept. 10. 10:20
 4/4 anonim ***** válasza:

A népdalok egy része bizony elég trágár, és a nagy részük a szexről szól. (Még ha a szövegből nem is tűnik ki.)


Egyszer állítólag egy szemérmesebb vidéki tanítónéni nem akart kiénekelni valamit, csak kihümmögte, K.Z. meg beleszólt, h "Tessék mondani, ott f.sz van vagy p.csa?"

2011. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!