Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sulival kapcsolatosan! Tanácsok?

Sulival kapcsolatosan! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Tudom nem ide tartozik a kérdés de nagyon fontos lenne bármiféle választ kapnom!



Most lettem 11.es egy viszonlyag erős szakközépiskolában ahol közgazdaságot tanulok. Emelkedtek így az óráim száma és nap végére úgy elfáradok, hogy csak hazaérek és beesem az ágyba és rögtön elalszom (min.1-2 órát)

Semmi kedvem nincs utána tanulni ... és egyszerűen koncentrálni se bírok!

Nem is szoktam sokáig fenn maradni és azért nem kelek olyan korán, mint a legtöbb osztálytársam.

Rettegek, hogy jön a kisérettségi és egyszerűen nincs energiám tanulni!!!

Mit tegyek?

Tanácsok ?(:

Köszönettel

Egy 17 éves lány.


2011. szept. 7. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre nem lehet mit tanácsolni, de néhány tipp:

1. Mégtöbb alvás, mégkorábban való lefekvés

2. Kis tejeskávé vagy valami koffeinos dolog (csak ne energia ital)

3. Esetleg tanulj hétvégenként többet...

2011. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

Nincs erőd tanulni 17 évesen? :) Ne nevettess, teli vagy még energiával, csupán akarat kérdése az egész. Én egész héten hajnalban járok el itthonról suliba, és megesik, hogy este 5-re érek haza, és még utána is muszáj tanulnom. Amúgy próbálj egy kicsit egészségesebben élni, sportolj például, meglátod, nem leszel olyan fáradt.


A kisérettségi miatt pedig ne aggódj, majd jövőre ráérsz a nagy miatt! :) Sok sikert!

2011. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 skarma ***** válasza:
100%
Immunerősítő vitamin és/vagy tea, hogy bírd a strapát, valahogy szoríts be több alvást és örülj, mert az erős középsuli kb. egyenlő a könnyű érettségivel, mert rendesen felkészítenek.
2011. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%

Mint a lányom. Ő is minden nap alszik. Nézesd meg a vérképedet. Lehet, hogy vérszegény vagy. Plusz alacsony a vérnyomásod. Legjobb lenne, ha a gyermekorvosodhoz elmennél, és elmondanád a problémákat. Biztos tud jó tanácsot adni.

Egyébként mindenhol olvasom az Omeg3-at, az okosítót. Ártani az sem árt. Plusz vitaminok. De a doki megmondja, hogy miket és mennyit. Túladagolni se jó, sőt!

2011. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Tanácsom: Orvosi kivizsgálás.

Hiánybetegség? (Nem alváshiány, nyomelemek, ilyesmi...) Pszichés okok? Alacsony vérnyomás?


Mert a tanulás valóban fárasztó, ám 17 évesen még jobban kellene bírnod.

2011. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

11-ben velem ugyan ez volt. Én a tanulásra koncentráltam, amikor este 7kor ébredtem fel, egyből nekiálltam tanulni. Ha nem tudod rávenni magad, hogy odaülj a könyvek mellé, akkor kapcsold ki a gépedet (gondolom mindig be van kapcsolva, mikor tanulsz)talán úgy könnyebben fog menni. Nálam is ez volt... "óó, még egy 10 perc face-en, akk e-mailek..." és valahogy sosem sierült elmélyülni a tanulnivalóban. Ezután kértem a szüleimet, h erre az időszakra húzzák ki a rooterből a vezetéket, így nem tudtam netezni. Bekapcsoltam egy kis zenét, és egyből javult a helyzetem a suliban. Csak ezzel az volt a probléma, hogy későn feküdtem le, és reggel hulla voltam, de szerintem ezzel a problémával minden középsulis szenved... sajnos. :(

Remélem segítettem. :)

2011. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%

Szia, nekem tavaly kb ugyanez volt :DD én is 11.es voltam csak gimibenxd

Én úgy oldottam meg hogy reggel felkeltem 3kor megtanultam félóra alatt (érdekes módon hiába fáradt voltam akkor nagyon jól fogott az agyam)... délután én is mindig aludtam xd

Töriből mikor kisérettségiztem írásbeli emg szóbeli is volt... az írásbelire nem készültem, nem volt olyan húzós, a szóbeli keméynebb volt.. jópár tétel xd

Akkor meg elhatároztam hogy csakazért is jól teljesítek:)) és tanulásnál mindig fel volt írva a karomra h "Amit feladsz nem akarod igazán!" (mert igen hajlamos vagyok abbahagyni a tanulást még az elején)

És láám 100% lett a szóbelim is, 5ös a kisérettségi :DD

2011. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Vizsgáltasd ki magad, ennyire azért nem kell "meghalni" a középiskolától. Mit fog akkor egyetemi vizsgaidőszakban csinálni?
2011. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

1. írj magadnak otthonra is órarendet-ha le van vhova írva, hogy ezt meg ezt meg kell csinálni, az ember hajlamos jobban megemberelni magát, és elvégezni a feladatát

2. vmi koffeines dolog (kávé, tea, kóla)

3. menj ki többet friss levegőre-nekem az szokott segíteni. ha nagyon kábának érezném magam

4. hétvégére időzítsd a tanulás nagyobb részét

5. ha ezek közül egyik sem válik be, és tényleg fáradékonynak érzed magad a legtöbbször, akkor menj el orvoshoz, mert lehet, hogy vmi szervi bajod van...

2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
28%
ez azért van, mert a mai fiatalok mást sem csinálnak csak otthon ülnek a fészbúk előtt, és már attól elfáradnak, ha ki kell menniük wcre vagy a konyhába. szedd már össze magad kisanyám. mi lesz veled később? netalántán egyetemre mennél, ott még ennél is többet kell majd tanulni. vagy majd ha dolgozni fogsz, meg gyereket nevelni, vezetni a háztartást... akkor mit fogsz csinálni?
2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!