Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért fontos fizikát tanulni?

Miért fontos fizikát tanulni?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért fontos fizikát tanulni? Mi az előnye és mi a hátránya (ha van) ?
2011. szept. 11. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen, aki műszaki vonalon halad tovább, annak szükséges.

Aki pedig nem, annak némi látókkör-szélesítés.

Én például egy elég beszűkült érdeklődésű szerelő vagyok, de nem bánom hogy irodalmat kellett tanulnom, különben - főleg hölgytársaságban - gyakran érezném magamat kínosan.

2011. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos, mert megmagyarázza az élet alapvető eseményeit. Hogy miért/hogyan terjed az illat a szobában, miért nem szabad a forró teát az üvegbe önteni, miért siklik a korcsolya a jégen. Szóval elmondja, miért történnek a dolgok az életben, csak sajnos ezeket manapság a középsuliban eléggé "lesajnálják", és a tömény szabályok meg számolások közepette ez nem nagyon jön át.
2011. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit általános iskolában tanítanak az hasznos, de magasabb szinten kínozni középiskolában azokat a diákokat a fizikával akiknek semmi közük nem lesz hozzá az már hülyeség.


Nyilván gáz ha nem tudod h pl. ha autópályán látod h 130, akkor az úgy milyen mértékegység, meg miért az, meg ha nem érted h ha valamit eldobsz akkor az miért esik lefelé, meg h úgy minket mi tart a földön, stb. Ha nem akarod h röhögjenek rajtad akkor az általános iskolai tudásanyagot érdemes magadévá tenni, annál tovább viszont én nem nagyon mennék, úgy is tök fölösleges.

2011. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2011. szept. 13. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!