Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2013-ban kötelező lesz egy...

2013-ban kötelező lesz egy term. Tudományos tantárgyat választani 5. érettségi tárgynak?

Figyelt kérdés
Két év múlva fogok érettségizni, de a szabadon választott tárgyból előrehozottat akarok tenni. Úgy tudom, term.tudományos tárgyból csak pontot kell vinni, de már olyat is olvastam, hogy abból kell érettségizni. Fontos, mert ezen múlik, hogy informatikából vagy föciből csináljak előrehozottat.
2011. júl. 8. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Remélem kötelező lesz 1 természettudomány. 2 év az átfutási ideje a változtatásoknak, ha idén nem jelentik ki, akkor nem kell tartanod tőle (mondjuk manapság már visszamenőleg is módosítanak bármit).

Nem akarlak elkeseríteni, de a földrajzot nem biztos, hogy a természettudományok közé fogják venni az érettséginél.

2011. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De... Az természettudományos tárgy....
2011. júl. 8. 16:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
16:04 Akkor neked mi számít természettudományi tárgynak? Mert a földrajz az épp, hogy a legfőbb term. tudományi tárgy, épp úgy, mint a biológia, fizika, kémia
2011. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg csak annyi változás van, hogy 2012-től egy legalább 2 évig tanult természettudományos évvégi jegyét beszámítják a hozott pontokba. 2013-tól jön a központi (tehát nem az intézmények által eldöntött) szabályozás, hogy lesznek kötelező emelt szintek bizonyos szakokra.

Olyan jelenleg nincs, hogy 2013-tól érettségizni is kötelező legyen természettudományos tárgyból. Az pedig végképp nincs kidolgozva, hogy miként számítana bele az eredménye a felvételibe.

Új felsőoktatási tv-ről majd talán augusztus végén, de valószínűbb, hogy december elején fognak dönteni. Ha az ajánlott átfutási időt figyelembe vesszük (2 év), még akkor sem vonatkozna rád, ha erről is döntenének akkor - bár mit lehet mostanában tudni...

De aggódnod nem kell vélhetőleg, mert bár az érettségi a felsőoktatással összefügg, de a közoktatáshoz tartozik. Jelenleg pedig a felsőoktatás átalakításán dolgoznak.

2011. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Reál beállítottságú vagyok szóval akkor is megoldom... De ha a föci nem lesz jó csak a biosz, fizika, kémia, akkor az gyakorlatilag diszkrimináció a humán beállítottságúakkal szemben...
2011. júl. 8. 16:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Már olyat is hallottam, hogy az informatikát elfogadják majd term. tud. tárgynak, ha megszavazzák, de ahogy manapság mennek a dolgok ez öt perc alatt változhat.:o)
2011. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

16:15 miért lenne "legfőbb"?

A gazdaságföldrajz nem kifejezetten természettudományos...


Ettől függetlenül természetesen pl. egyetemen is természettudományi karhoz hoz tartozott a föci (az informatika és a matek is :)).


Szóval a felosztás akkor inkább "humán"/"reál"..

2011. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is természettudományos tárgynak tartom a földrajzot, de manapság egyre több helyen nem számítják annak (az oktatásban).
2011. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A magyar, töri, idegen nyelv eléggé humán, emellé 2 reál tárgy azért nem akkora diszkrimináció.
2011. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Ja, a magyar-töri meg a reál beállítottságúakkal szemben diszkrimináció!!!

Éljen a matek, biosz, kémia, fizika, informatika :)


A föci nekem unalmas volt, nem szerettem.

2011. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!