Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostudományi karra milyen...

Orvostudományi karra milyen érettségi tantárgyak közül lehet választani?

Figyelt kérdés
Úgy értem h a választott tárgyamnak bioszt, kémiát v fizikát kell választani? Vagy melyik kettőt? És hogy ha emeltezni szeretnék, akkor az nem számít, ha történelemből csinálnám? :D köszönöm
2009. nov. 12. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bioszból kell emeltezned és fizika vagy kémia közép vagy emelt. Szóval a biosz kötelező emelt szinten plusz még valamelyik a kettő közül.
2009. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira alap az emelt biosz, annál csak nehezebb lesz (egy doga gyakran nehezebb, mint bioszból leérettségizni), ha már ezt se szereted, akkor az orvosit meg pláne nem fogod.
2009. nov. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes az emelt szintű biosz! Az igaz, hogy sokszor egy dolgozat jóval nehezebb, mint egy érettségi! Szóval, ha nem fűlik a fogad az emelt szintű bioszhoz, akkor hagyd az orvosit!
2009. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oks :) köszönöm. de szeretem a bioszt meg a fizikát, azért is tetszene az orvosi. csak eddig töris vonalon voltam :)
2009. nov. 13. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 2010-től kötelező lesz az emelt biosz orvosira. Bár ez majd a felvin fog kiderülni, ha elindul ez új felvételi időszak. Ha viszont kötelező az emelt, akkor nem kapsz érte +40 pontot...
2009. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De, megkapja érte a plusz pontot. (ez tuti, ismerősöm megkérdezte az OM-től). Az is igaz, h kötelező lesz egy emelt szintű. De h bioszból lesz kötelező, vagy lehet választani h a három tárgy közül melyik legyen emelt, az már kérdéses. Majd ha kijön a tájékoztató, akkor lesz bizti:D De sztem az lenne a logikus, ha a jelentkező döntené el, h a három tárgy közül melyikből tesz emeltet. Mellékesen megjegyzem, az egyetemen a kémiával jobban jársz, mint a fizikával:) De ha a fizika jobban megy, akkor majd ott összeszeded magad kémiából:D
2009. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hm.. :) köszönöm a válaszotokat :)
2009. nov. 15. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!