Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolába mennék. Mire...

Nyelviskolába mennék. Mire kell ügyelni, körültekintően rákérdezni mielőtt beiratkoznék?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok. Írhattok mindenféle történetet arról hogy bejött, vagy nem jött be a nyelviskola.


És az érdekelne még, hogy mire kell különösen odafigyelni jelentkezés előtt.

Pl. barátnőm azt mondta kérdezzek rá a járulékos költségekre is.

Ezen kívül?


2011. júl. 3. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mit tartalmaz a tanfolyam, mennyien vagytok a csoportban, hány óra, anyanyelvi tanárok e. Tankönyv cd-k benne van e az árban.
2011. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hány fősek a csoportok, illetve hány fő esetén van az, hogy még nem indul el a csoport?

A járulékos költség gondolom a tankönyv, ez többnyire nincs benne az árban, és borsos összeg is lehet, de hát ezzel nem tudsz mit csinálni. Egyébként ezt le szokták írni, hogy mennyi.

Konkrétan melyik nyelvsuliba mennél?

2011. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pont ezért tettem fel a kérdést, mert nem tudom melyiket válasszam, viszont van még időm, ezért alaposan körül szeretnék nézni.

(Ősszel induló kurzusra gondoltam.)

2011. júl. 3. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Az is fontos, hogy ne ígérgessenek mesének tűnő dolgokat. Pl hallottam olyat, hogy 2-3 hónap alatt középről felsőfokra meg hasonlók, hát ilyen biztosan nincs. És a legjobb személyesen bemenni és konkrét kérdésekkel bombázni őket, mert a honlapjukon nyilván nem írják ki az esetleges kellemetlenségeket, mint plusz költségek stb.


Meg szerintem fontos, hogy ha van lehetőség anyanyelvi tanárral gyakorolni. Én ilyen nyelvviskolát néznék.

2011. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És milyen nyelvet tanulnál?
2011. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Németet tanulnék.


Persze, tudom hogy személyesen kell bemenni, pont azért tettem fel a kérdést hogy ezeket össze tudjam gyűjteni és semmi ne maradjon ki.

2011. júl. 3. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Végeznek-e femérést, ha tanultál már németül és nem teljesen kezdő vagy.

Hányszor, hány órakkor vannak a neked megfelelő kurzusok.

Mi van, ha nem tudsz elmenni, van-e lehetőség pótlásra, van e hiányzásilimit, amit nem léphetsz túl. Persze tanulni indul az ember, de közbejöhet egy váratlan dolog.

Lehet-e órát megtekinteni. Egy-egy próbaóra inygyenes szokott lenni.

Van-e a kurzus végén valamilyen kötelező vizsga, ez is járhat plussz költséggel.

2011. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 4. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!