Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok ha vki média...

Mit gondoltok ha vki média irányába szeretne továbbtanulni. Pl riportrenk vagy ilyesmi. Miből érettségizzen emeltszinten? Ezek az egyetemek/fősulik milyen tantárgyakra mennek rá? :D:D

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerinted???? történelem, magyar
2010. ápr. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Őszintén szólva tök mindegy miből érettségizel. Nem tudsz és nem is kell előre készülni a fősulira, majd ott megmondják, hogy mit kell megtanulni.


Viszont óva intenélek ettől a pályától. Kicsit járj utána, hogy évente hány ember végez ilyen szakon és abból mennyi talál állást. Kb. 20.000 -> 300. Szóval ha tényleg ez a szived vágya, csináld, de tudd, hogy jó pár évig nem fogsz tudni elhelyezkedni, és ha végre sikerül is, akkor kereshetsz havi 80.000-et. Persze kivéve ha vannak kapcsolataid, de akkor meg menj tőzsdézni. Keress bármi mást.


Üdv,

Egy médiatudományt végzett 24F

2010. ápr. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehetségből. Média"tudomány" szakra felesleges menni, ha van tehetséged.
2010. ápr. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia.

Én most hagytam félbe a komm-médiatudományt, 4 félévet voltam Corvinuson. Nekem nem jött be, meg igazából nem is ezt szerettem volna... szinte a csoprtom 3/4-e le se tojta a szakot, csak azért járt be, hogy diplomája meglegyen. Eleinte, az első 3 félévben mindenféle alapozó tantárgy lesz, mindenből egy pici, (politika, szociológia, statisztika, társadalomtöri....stb) úgyhogy sztem nem kell rá készülni.Csak akkor és csakis akkor menj erre a szakra, ha tényleg érdekel és ezt szeretnéd csinálni!

2010. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem médiából érettségizz le,nem kell emeltszinten. az viszonylag könnyű, osztálytársaimnak filmet kellett csinálni..aki operatőrnek készült,az volt az op.,aki forgatókönyv írónak,az írta meg..te meg lehetnél akkor a színész,vagy ha dokumentumfilmet választasz,akkor a narrátor,riporter:)! ha nincs is a sulitokban ilyen,tudsz rá jelentkezni érettségire,csak le kell rakni a két év osztályozóját,akikor tanítják..de hát az meg gyerekjáték..annyi h milyen szögből lehet felvennia filmeket,mikor voltak az első filemk,sorozatok,ilyenek:) ez ad egy kis alapozó ismeretet,és be is számítják kommédián!! nemtudom hányadikas vagy,de mostanra már múlik el a kommédia láz-túlságosan fújja mindenki,ezért sokkal kevesebben jelentkeznek folyamatosan. szóval hajrááá!:) remélem segíthettem;)
2010. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!