Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit veszíthetek azzal, hogyha...

Mit veszíthetek azzal, hogyha nem járok egyetemre, nincs diplomám?

Figyelt kérdés

Érettségi után elmentem szakácsnak tanulni,amit nem is bántam meg,mert keresett szakma,jó helyen jól fizetnek és szeretem is csinálni.


Anno sokat vaciláltam rajta,hogy mi legyen velem,az egyetemen is sokat gondolkodtam,de úgy voltam vele,hogy ráérek szakma után is elvégezni.Ám idő közben nagyon felmentek a ponthatárok és már nem vennének fel államilag támogatottra! :S Bevallom,"büfészakokra" jelentkeztem volna (magyar,szabad bölcsészet,andragógia).Hallottam,hogy ezekkel nem lehet mit kezdeni,de engem érdekelnek ezek a szakok és szerintem,ha valaki lelkes,akkor bármilyen végzettséggel találhat melót.

Vagy nem így van??


Azért mégis zavar egy kicsit,hogy nem lesz diplomám,ha mondjuk arra gondolok,hogy a volt osztálytársaim közül az értelmesebbek mind elhúztak egyetemre...

Ráadásul van ez a sztereotípia,hogy aki szakmunkás,az igénytelen,ízléstelen,bunkó,műveletlen,primitív...

Engem is le fognak nézni?

És miről maradok le az életben,ha nem leszek egyetemista?Érezni fogom ennek a hatását?


2011. szept. 17. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nővéremnek 2 diplomája is van, és büfészakok és nem tudott elhelyezkedni vele, hanem egy okj-s szakmában dolgozik, és többet keres vele mint én fogok a diplomámmal, azért is kezdtem el én is egy okj-s szakmát.
2011. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A jövőben valószínűleg még élesebb határvonal lesz a felsőoktatást végzettek és az érettségizettek/szakmunkások között.

A barátaid, közeli ismerőseid előtt nem gondolom, hogy hátrány lenne ez, viszont a felsőoktatási intézményeknek vitathatatlanul van jótékony hatása a személyiségfejlődésben. A rendszeres vizsgák, komoly oktatók, sok órás tanulások mellett olyan dolgokhoz lehet hozzászokni, amit "szakmunkásként" nem biztos, hogy megtanul az ember.

Én személy szerint a magyar iskolák (és szakok) zömét egyszerűen komolytalannak tartom, viszont neked például a szakmai előmeneteled miatt is érdemesebb lenne turizmust és vendéglátást tanulnod, így a későbbiekben semmilyen ezzel kapcsolatos munkádnál nem ér hátrány a "papír" hiányában.

2011. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!