Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mostani helyzet alapján...

A mostani helyzet alapján érdemes lenne egyetemre mennem? Kérlek, adjatok tanácsot, nagyon el vagyok havazva.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy ha mennék akkor jogra vagy pszichológiára. (Az utóbbi valószínűbb, mert a jogrendszer, amit tanítanak ugye értelem szerűen Mo-ra vonatkozik, és én külföld felé kacsintgatok. Na oda kijutni és elhelyezkedni szintén nem lesz piskóta...) Ellenben nem szeretném az életem adósságokkal kezdeni. A költségtérítés ugye a diákhitel miatt rizikós, az államilag támogatott meg a külföld miatt. Gondoltam, hogy érettségi után elmennék OKJ-s képzésre, vagy valahova au-pair-nek. De attól tartok, hogy később azt érezném, hogy nem valósítottam meg önmagam vagy tovább kellene dacolnom az anyagiakkal. (Amit semmiképp sem szeretnék, elegem van belőle. Sőt, régebben még ambícióim is voltak, de azokra manapság luxus gondolni.) Mégis mit kezdjek magammal, merre induljak érettségi után?

17/l


2011. okt. 21. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetemre menni mindig érdemes, mert nagyon szórakoztató.

Szerintem a végén a zárójel előtti mondatodat olvasd el, és máris válaszoltál saját magadnak.

2011. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szórakoztató, csak akkor ha partys vagy. Egyébként ha tényleg el akarsz érni valamit, igenis tanulni kell és oda kell tenni magad. Nem olyan szórakoztató ez. Sok sikert a döntésben!
2011. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Savanyú életed lehet neked, kedves második. Én nem partiztam soha, és nem is arról volt szó a mondatomban (próbáld elemezni :-). A tanulásra mondtam, hogy szórakoztató, persze, hogy oda kell tenni magad.
2011. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat is, de jöhetnek még!
2011. okt. 22. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Mostanában nekem is megfordult a fejemben, hogy nem megyek egyetemre, hanem csak beadom a jelentkezésemet egy OKJ-s képzésre, mert ott több számomra érdekes szakot találtam. De végül arra jutottam, hogy ha vagyok azon a szinten, tanulok annyit és teljesítek olyan jól az érettségin, hogy megvannak a pontszámaim, miért ne használnám ki? Én is hasonlóan fogalmaznék, mint te - nem valósítanám meg önmagamat.. pocsék lenne azzal az érzéssel felkelni, hogy nem használtam ki a lehetőségeimet. Szóval ha amúgy jó tanuló vagy, szerintem mindenképp menj egyetemre.. mindenképpen ki szeretnél menni külföldre dolgozni?
2011. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a külföld mindenképp szerepel a terveimben.
2011. okt. 25. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!