Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet arra, hogy ne akarják már mindenáron azt, hogy főiskolába járjak?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, 12. osztályos, idén érettségizem és fejezem be a középiskolát.

Ha minden igaz, nyártól kezdve protekcióval be tudnék kerülni egy olyan munkahelyre, ahol 210ezer forintot tudnék havonta keresni.

Viszont a szüleim mindenáron azt akarják, hogy menjek főiskolára, függetlenül attól, hogy én nem szeretnék, mivel sajnos utálok tanulni, nem is az erősségem, viszont amivel foglalkozni szeretnék a továbbiakban, az nagyon jól megy.

Esetleg még az jöhetne szóba, hogy 1 évet végigdolgoznék, és csak rá 1 évre mennék majd főiskolába, hogy abból a pénzből, amit összegyűjtök (plusz nagybátyám is támogatna anyagilag) albérletbe költöznék egyik ismerősömmel amit ketten fizetnénk. Ebbe is belemennék.

De a szüleim mindenáron azt akarják, hogy mihamarabb menjek főiskolába + koleszba.

Pedig felajánlottam nekik, hogy amíg nem lenne lakásom, addig beszállnék (amint lenne saját keresetem) a rezsibe, és a rám eső részt én állnám.

Mi legyen?


2011. szept. 18. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen egyetemre/főiskolára szándékoznál menni?

Műszakit mondjuk lehet akár levelezőn is, bár vannak előnyei a nappali képzésnek.

2011. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
okés, hogy most lenne egy jól fizető munka, de ha azt elveszíted, akkor mi lesz? mert egy érettségivel te is tudod, hogy sok esélyed nincs
2011. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Informatikai főiskolára mennék
2011. szept. 18. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
nettó 210? akkor vállald a melót, tanulni ráérsz utána is, akár a melóból összeszedett pénzből is.
2011. szept. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt te tudod. A felvételit mindenképpen be kell adni mi van ha nem is jön össze a munka? Egy munka főleg az ilyen protekciósok akkor biztosak ha már aláírtad a munkaszerződést és dolgozol addig nem lehet rá teljesen biztonsággal alapozni. De még ha össze is jön és közbe bármi miatt megszűnik, akkor meg érettségivel el se lehet helyezkedni. Egyébként informatikával ha jó vagy benne és legalább angolul tudsz akkor azt a 210-et simán verni lehet fizetésben. Én megértem a szüleid álláspontját és a tiedet is.
2011. szept. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

Igazából én is megértem a szüleim, és benne van, hogy esetleg megszűnne a munka, de azért szeretnék elsősorban dolgozni, mert ha én nem megyek, akkor megy más helyettem, és ugrik egy majdnem 100%-ig biztos állás. Idén tenném le a felsőfokú nyelvvizsgát, a nyelv az egész jól megy, az informatikát pedig nagyon szeretem. Ettől függetlenül.. az állás nem informatikai szakterületen van.

2011. szept. 19. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg a saját példámat tudom megosztani veled:

jó gimiben végeztem, végig 4,8-as átlag, érettségi szintén 4,8, angol felső, német közép volt az eredmény, viszont elmentem szakmunkás bizonyítványt szerezni és elkezdtem dolgozni. Abban az évben amikor tavasszal megkaptam a kék bizonyítványt az augusztusi pótjelentkezés során felvettek gépészmérnökire. Megy-megy, de alig van időm + energiám tanulni, ráadásul egy csomó dologból, egyetemi projektekből kimaradok, kevesebb leendő kollégát ismerek meg és más hangulatú az egész.

Ha kell a pénz, akkor inkább nappali képzés mellett csinálj mellékállásban valami olyasmit ami a leendő profilodba illik, javíts pc-t vagy programozz php-t..

2011. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!