Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia vizsgálatr...

Inzulinrezisztencia vizsgálatra kaphatok beutalót a háziorvostól?

Figyelt kérdés
Vagy inkább magánúton végeztessem el?
2011. szept. 13. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj háziorvostól beutalót.Mert én rosszul jártam az endokrinológusnál 10ezret fizettem úgy hogy 1 hét alatt lett kész az eredmény,a barátnőmnek meg sztk alapon végezték és még aznap meglett az eredmény.
2011. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, háziorvos nem kérhet inzulin rezisztencia vizsgálatot, csak terheléses cukor vérvételt, de az nem ugyanaz, mert nem nézik az inzulint. De beutalót adhat endokrinológushoz.

Én is magán endodokihoz mentem, igaz, kellett két hónap, mire bejutottam, de a laboreredmény már aznap megvolt.

Kedves első válaszoló, milyen lett az eredményed?

2011. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz lett a 120 perces 83,1 mIU/l.merkformint szedek rá.és neked?Kedves kérdező majd te is írd meg az eredményt.
2011. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Terheléses cukor ÉS inzulinvizsgálatra utalt be a háziorvosom, aki NEM belgyógyász és NEM endokrinológus. Délutánra már megvolt az eredmény, de csak másnap reggel tudtam elmenni érte.
2011. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Valamit tud a dokkid. :-)

Eddig mindenki azt mondta, hogy csak cukrot nézethet.

Bár az én háziorvosom még arra sem volt hajlandó...

Közölte, hogy az éhomi cukrom jó, innentől minden rendben van.

Szóval én kénytelen voltam magánhoz menni.

amúgy a 120 perces inzulinom 58 volt úgy, hogy egy éve szedek rá gyógyszert, egy éve tartom a normál súlyomat, és diétázom.

:-(

nem tudom, mit tehetnék még. :-(

2011. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma voltam inzulinrezisztencia vizsgálaton.

A háziorvos nem adott beutalót erre a vizsgálatra, így az endokrinológus ajánlott valakit. Így magán úton végeztettem el.

Egyelőre csak annyit tudok a lelet kiértékeléséből, amit a neten utána olvastam.


Az éhomi vércukorszintem: 5.12 mmol/l, az inzulin: 6.01 mU/L

A 60 perces vércukor: 5.15, inzulin: 18.29

120 perces vércukor: 4.42, inzulin: 12.19


Ha valaki kiértékelné, aki ért hozzá, annak örülnék :)

2011. okt. 11. 14:06
 7/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A cukrod oké.

Az éhomi inzulinod kicsit magasnak tűnik nekem, az én leletemen az volt, hogy 5-ig jó.

Viszont a két órás értéked ehhez képest tökéletes, itt az a szabály, hogy 26 alatt kell lennie, és nem lehet az éhomi 5-szörösénél több. Szerintem ez egy jó eredmény, nem vagy inzulin rezisztens. :-)

Miért kellett kérned? PCOS-s vagy?

2011. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

3. inszeminációra készülünk, ezért kértem ezt a vizsgálatot.

Most már minden vizsgálaton túl vagyunk és reméljük, hogy sikerrel járunk.

2011. okt. 12. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!